MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť HMD Global predstavila stoeurový model Nokia 2.3 s masívnou batériou
zdroj: Nokia.com

Spoločnosť HMD Global predstavila stoeurový model Nokia 2.3 s masívnou batériou

Po mnohých dohadoch o tom, čo nám to Nokia ukáže v závere roka, poznáme odpoveď. Značka včera svetu ukázala základný model Nokia 2.3.

Nokia 2.3 je vcelku zaujímavým modelom, hoci svojimi špecifikáciami spadá medzi základné smartfóny. Prináša 6,2-palcový HD+ displej s malým výrezom pre 5-megapixelovú selfie kamerku na hornej strane s podporou funkcie odomykania tvárou. Displej má moderný pomer 19:9, takže sa na ňom budú skvelo pozerať videá.

nokia 2:3
Nokia 2.3 a jej farebné varianty / Nokia.com

Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s rozlíšením hlavného senzora 13 megapixelov. Ten je doplnený dvojmegapixelovým hĺbkovým senzorom. Zaujímavosťou zariadenia je napríklad aj špeciálne tlačidlo na boku vyvolávajúce Google Asistenta. S podporou slovenčiny vám takéto tlačidlo môže ušetriť naozaj veľa času pri práci so smartfónom.

Ak sa pozrieme do vnútra zariadenia, nájdeme v ňom procesor MediaTek Helio A22 doplnený o 2 GB RAM. To v dnešnej dobe nie je veľa, ale je potrebné si uvedomiť, do akej kategórie zariadení Nokia 2.3 spadá. Navyše spoločnosť HMD Global pri vývoji svojich smartfónov úzko spolupracuje s Googlom a je súčasťou programu Android One, takže systém a aplikácie by mali bežať naozaj hladko.

nokia 2.3
Nokia 2.3 / Nokia.com

Nokia 2.3 bude vybavená Androidom 9 Pie so skorou aktualizáciou na Android 10 a Nokia aj u tohto modelu garantuje mesačné bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a aktualizácie systému po dobu dva roky. Zaujímavým údajom je ešte kapacita batérie. S jej hodnotou 4000 mAh bude tento smartfón určite dvojdňovým mobil v rámci výdrže.

Novinka od Nokie sa bude predávať na vybraných trhoch od polovice decembra vo farbách Cyan Green, Sand a Charcoal za veľmi príjemných 109 €.

zdroj: Nokia

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio