Mobil.sk Mobil.sk

YouTube REWIND 2019: To najlepšie z YouTube za rok 2019! (VIDEO)
zdroj: YouTube

YouTube REWIND 2019: To najlepšie z YouTube za rok 2019! (VIDEO)

Rok 2019 sa chýli ku svojmu koncu a spoločnosti sumarizujú. Urobila tak aj služba YouTube, ktorá po svojom minuloročnom zlyhaní zverejnila video REWIND 2019.

Spoločnosť YouTube každoročne predstavuje výročné video YouTube REWIND, v ktorom spája tých najúspešňejších tvorcov videí v rôznych kategóriách. Po minuloročnom zlyhaní, keď sa video REWIND 2018 v priebehu krátkeho času stalo najdislajkovanejším videom v histórii služby (17 miliónov dislajkov), sa YouTube snažil poučiť. Namiesto kvetnatého videa plného nezmyselných efektov a účastníkov v "umelých" hereckých polohách sa v roku 2019 pozrieme na pekne postrihaný rebríček z videí samotných najlepších autorov.

YouTube REWIND 2019 tak pôsobí oveľa autentickejšie a pocitovo je naozaj o videách a samotných autoroch. Napriek tomu má však stále viac dislajkov ako lajkov. A kto sú teda tí šťastlivci, ktorých YouTube v roku 2019 vyniesol ku hviezdam? Celkový svetový rebríček si môžete pozrieť v samotnom videu. Prezradíme však, že najpopulárnejším hudobným videom sa stala pieseň Con Palma od interpretov Daddy Yankee & Snow s 1,6 miliardami videní.

Najväčší počet lajkov má video s mierne účelovým názvom "Make This Video The Most Liked Video On Youtube" (Urobme toto video najlajkovanejším videom na YouTube) od autora MrBeast, ale jeho zámer sa podaril. Video má vyše 11 miliónov lajkov. YouTube však nezabudol ani na lokálne úspechy a vo svojej tlačovej správe rozpráva aj o najúspešnejších slovenských videách a tvorcoch. YouTube najúspešnejšie slovenské videá komentuje nasledovne:

Kráľom nehudobného rebríčka sa stala skutočne netradičná udalosť na pomery YouTubu – novembrový zápas zmiešaných bojových umení MMA medzi Slovákom Attilom Véghom a Čechom Karlosom Vémolom. Rebríčku hudobných videí zase kraľuje duet večného slávika Karla Gotta (česť jeho pamiatke) a jeho dcéry Charlotty „Srdce nehasnou“. Najúspešnejšou slovenskou skladbou je Anonym Mood v podaní speváčky Simy a rappera Separa.

Rebríček nehudobných videí reflektuje aj ďalšie rôzne spoločensky významné udalosti okolo nás. Okrem už vyššie spomenutého MMA zápasu storočia, si neobvyklú pozornosť získala nahrávka rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom, ktorú na svoj YouTube kanál nahral Denník N. K slovu sa hlási aj jedna veľmi radostná udalosť – svadba Jasminy Alagič a Rytmusa. Začiatkom roka sa zase slávne-neslávne preslávila obec Fekišovce, kedy sa jej ustanovujúce obecné zastupiteľstvo stalo hitom internetu. Slováci si nenechali ujsť ani Show Jana Krausa, ktorej hosťom bola vtedy ešte len kandidátka na prezidenta Zuzana Čaputová, neskôr zvolená za prezidentku Slovenskej republiky,“ hovorí Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

V rámci zábavy si prvenstvo vybojoval sketch „Typy cestujúcich“ v podaní Naked Bananas, na „Ženské vs. mužské kamarátstva“ si posvietilo známe duo Zrebný & Frlajs spolu s Jasminou Alagič. Na YouTube ako aj na televíznych obrazovkách Slovákov zabávala Horná Dolná a rapujúci Brmbalik s ďalšími jej obyvateľmi. Gamer Asimister pootváral kontajnery v hre GTA 5 a podaril sa mu aj jeden skvelý nákup – BUGATTI VEYRON získal iba za 100.000 USD. Rebríček nehudobných videí uzatvára YouTuber PPPíter, ktorý sa rozhodol navštíviť najhoršie hodnotenú reštauráciu na Slovensku.

zdroj: TS Google

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio