MOBIL.sk MOBIL.sk

Všetko, čo potrebujete vedieť o novom super výkonnom čipe Snapdragon 865 5G
zdroj: qualcomm.com

Všetko, čo potrebujete vedieť o novom super výkonnom čipe Snapdragon 865 5G

Spoločnosť Qualcomm nám v stredu predstavila nové čipy, z ktorých najvýraznejší a najzaujímavejší je rozhodne Snapdragon 865. Ide totiž o najvyššiu radu, ktoré bude poháňať množstvo vlajkových lodí budúceho roka vrátane Samsung Galaxy S11. Či všetko si pre nás Qualcomm pripravil?

Snapdragon 865 je vyrobený 7nm technológiou s maximálnou frekvenciou až 2,84Ghz. Qualcomm sa zameral najmä na dve oblasti – podpora 5G technológie, ktorá si postupne nachádza cestu do stále viac smartfónov a pokročilá umelá inteligencia.

V prípade Snapdragonu 865 sme sa nedočkali žiadneho integrovaného 5G modemu, ako napríklad v prípade Kirin 990 od Huawei. Namiesto toho bude spolupracovať s 5G modemom Qualcomm X55. Spoločnosť tvrdí, že ide o najpokročilejší 5G modem vôbec. Podporuje širokú škálu 5G frekvencii, čo je dôležité, keďže tie sa od seba odlišujú naprieč operátormi. Užívateľom umožňuje sťahovať obrovskou rýchlosťou – až 7,5 Gbps, teda 940 MB/s. To znamená, že vysoko kvalitný 4K film by ste stiahli v priebehu jednej minúty.

Druhým dôležitým faktorom, na ktorý sa Qualcomm zameral, je umelá inteligencia. Snapdragon 865 poháňa 5. generácia Qualcomm Artificial Intelligence Engine, ktorý je dvojnásobne rýchlejší v porovnaní so svojim predchodcom. Dokáže spracovávať až 15 miliónov operácií za sekundu a využitie nájde pri mobilnom hraní, fotografovaní, hlasovom vyhľadávaní, ale napríklad aj preklade pomocou AI v reálnom čase.

qualcomm.com

Najnovšie jadrá Kryo 585, ktoré Qualcomm využil, poskytujú až o 25% rýchlejší výkon. To umožňuje spracovávať rýchlejšie aj náročné operácie a zároveň ponúknuť výbornú výdrž batérie počas dňa. Navyše, umelá inteligencia v Quick Charge sa bude starať aj o batériu v smartfóne – pravidelne bude kontrolovať jej zdravie a bezpečnosť, čo pomôže znížiť jej opotrebovanie a predĺži životnosť až o 200 dní. 

Čo sa fotografovanie týka, čip dokáže rýchlejšie spracovávať fotografiu aj video vo vysokej kvalite. Za jedinú sekundu je schopný spracovať až 2 gigapixely. Podporuje zachytávanie videí v 8K kvalite a fotoaparát s rozlíšením až 200 megapixelov.

Spoločnosť nezabudla ani na hráčov a predstavila novú kolekciu funkcií Snapdragon Elite Gaming, ktorá bude dostupná len pre najvýkonnejšie procesory Snapdragon 865. Ide o funkcie ako Desktop Forward Rendering pre extrémne realistické renderovanie alebo aktualizovateľné grafické drivery pre grafickú kartu, čo je v mobilnom svete unikát. Spoločnosť chce týmito funkciami priblížiť mobilný gaming ku klasickým počítačom.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio