MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple bude nové iPhony vydávať údajne 2-krát do roka
zdroj: DariusSankowski / Pixabay.com

Apple bude nové iPhony vydávať údajne 2-krát do roka

Web CNBC zverejnil správu, v ktorej cituje analytikov J.P.Morgan. Tí tvrdia, že Apple nabehne na polročný cyklus predstavovania nových iPhonov. Stane sa tak vraj už v roku 2021.

Hneď na úvod treba poznamenať, že nejde o oficiálnu informáciu, ale o analýzu. Tá však dáva vcelku zmysel. Apple už celé roky predstavuje svoje iPhony v polovici septembra, po novom by sa to malo zmeniť. Spoločnosť by mala nabehnúť na jarný a jesenný cyklus. Táto zmena by mala Applu priniesť viac flexibility reagovať na potreby trhu a konkurenciu (aj keď konkurenciou sa v Apple nikdy veľmi neriadili).

"Na základe kontrol dodávateľského reťazca očakávame strategickú zmenu kadencie predstavovania s vydávaním dvoch nových modelov iPhone od prvého štvrťroka 2021 nasledovaných ďalšími dvoma v druhom štvrťroku 2021, ktoré poslúžia pre zmiernenie sezónnosti okolo uvedenia produktov na trh," hovorí Samik Chatterjee, analytik JP Morgan.

apple iphone 11 pro max
Apple

Touto zmenou vo vydávaní produktov by sa spoločnosť Apple priblížila značkám ako Huawei či Samsung, ktoré svoje rady vlajkových lodí predstavujú dvakrát ročne. Donedávna tak robila aj spoločnosť Sony. Na rozdiel od výrobcov smartfónov s Androidom však Apple nepredáva cenovo dostupné smartfóny v pravom slova zmysle, iPhony sú teda ich jediným zdrojom príjmov.

Už v budúcom roku by malo prísť k tomu, že Apple predstaí 4 modely iPhonov. Okrem troch klasických prinesie aj lacnejší model vychádzajúci z iPhonu 8. V roku 2021 budú podľa analytikov už všetky iPhony podporovať 5G siete a budú vybavené OLED displejmi. Tento scenár sa však nemusí stať realitou. Spoločnosť Apple doteraz len veľmi neochotne umiestňovala nové technológie do svojich (najmä lacnejších) modelov.

S novou stratégiou predstavovania iPhonov by teda musela prísť aj zmena v technologickej stratégii, čo je vzhľadom na konzervatívny prístup Applu v histórii skôr nepravdepodobné. Možno nás ale nakoniec cupertinský technologický gigant prekvapí a naozaj zmení prístup k vývoju produktov. Spoločnosť totiž tvoria a definujú ľudia a tí sa v nej postupne vymieňajú, rovnako ako ich názory.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio