MOBIL.sk MOBIL.sk

Brat Pabla Escobara chce „poraziť Apple“ vlastným skladacím smartfónom za 315 eur!
zdroj: https://www.escobarinc.com/product/fold1/

Brat Pabla Escobara chce „poraziť Apple“ vlastným skladacím smartfónom za 315 eur!

Spoločnosť Escobar Inc, ktorú v roku 1984 založil známy Pablo Escobar, sa rozhodla vstúpiť na mobilný trh. Predstavili svoj vlastný skladací smartfón s ohybným displejom, ktorý sa ale predáva za zlomok konkurenčných modelov ako Galaxy Fold či Motorola RAZR. Jeho názov znie Pablo Escobar Fold 1 avšak v skutočnosti nejde až o tak veľkú novinku.

Portál Gizmodo upozornil, že Escobarov smartfón je v skutočnosti len rebrandovaný mobil Royale FlexPai v iných farbách. To je v podstate prvý skladací smartfón na svete, ktorému sa podarilo predbehnúť aj spoločnosti Samsung a Huawei. Avšak, len dátumom predstavenia, keďže jeho predaje, výbava či konštrukcia výrazne zaostávala.

Firma Escobar Inc sa však aj napriek tomu rozhodla oživiť ho a vytvoriť na základe neho mobil pod vlastnou značkou. Zaujať chcú najmä cenou tohto zariadenia, keďže sa predáva len za 349 dolárov. To je naozaj nízka cena na skladací smartfón. Veď aj Motorola RAZR, ktorá nemá výbavu vlajkových lodí, stojí štvornásobok.

zdroj: escobarinc.com

Za túto cenu dostanete smartfón so 7,8 palcovým ohybným displejom a procesor Snapdragon radu 8. Vnútorné úložisko má 128 alebo 512GB (v závislosti od verzie). Mobil je vybavený 20 a 16 megapixlovými kamerami, snímačom odtlačkov prstov a poháňa ho Android 9. Výrobca píše, že obrazovka je vyrobená „zo špeciálneho druhu plastu“ a „veľmi ťažko sa rozbije.“ Veľmi dôveryhodne to ale neznie.

Spoločnosť Escobar Inc v súčasnosti vlastní brat Pabla Escobara, ktorý má so smartfónom veľké plány. Pre Digital Trends vyhlásil: „Povedal som veľa ľuďom, že porazím Apple a aj tak spravím. Prerušil som obchodné siete a maloobchodníkov, aby som predával skaldacie telefóny len za 349 dolárov. Telefóny, ktoré v prípade Samsungu a iných výrobcov, stoja v obchodoch tisícky dolárov. Môj cieľ je poraziť Apple a dokážem to, ako vždy.“

zdroj: escobarinc.com

Ťažko povedať, či sa mu to podarí tým, že bude predávať neúspešné rebrandované zariadenia, ktoré môžeme označiť všelijako, len nie za vydarené. Každopádne, aktivity brata Pabla Escobara budeme sledovať a ktovie – možno sa z jeho spoločnosti nakoniec stane veľký výrobca smartfónov.

zdroj: Escobar Inc official | youtube.com
zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio