MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung nám o týždeň predstaví mobily radu Galaxy A so 108 Mpx kamerou a prémiovým dizajnom
zdroj: Samsung Vietnam | youtube.com

Samsung nám o týždeň predstaví mobily radu Galaxy A so 108 Mpx kamerou a prémiovým dizajnom

Predstavenie Galaxy smartfónov radu A sme pôvodne očakávali až budúci rok. Zdá sa ale, že Samsung má iné plány...

Rok sa nám už pomaly blíži ku koncu. Samsung sa však rozhodol, že nám ešte dovtedy predstaví novú sériu smartfónov strednej triedy Galaxy A. Minimálne to naznačuje krátke video, ktoré (možno omylom) zverejnila vietnamská pobočka spoločnosti.

Video, ktoré nemá ani jednu minútu, sa v pondelok objavilo na YouTubovom kanáli Samsung Vietnam. Nejde o plnohodnotnú reklamu, skôr len teaser, ktorým sa nás snaží spoločnosť navnadiť na novú sériu Galaxy A. Mapuje v nej vývoj svojich fotoaparátov od roku 2017 až po súčasnosť. Najzaujímavejší je ale záver tohto videa. V ňom vidíme dátum 12.12.2019, čo naznačuje, že práve vtedy by nám Samsung mohol predstaviť smartfóny Galaxy A pre rok 2020.

zdroj: Samsung Vietnam | youtube.com

Okrem neho môžeme vo videu vidieť dizajn prednej strany zariadenia s veľmi tenkými rámikmi okolo obrazovky (ktoré budú ale v realite zrejme o niečo hrubšie) a malú dieru pre predný fotoaparát v hornej časti displeja. S podobným dizajnom, aj keď s o niečo ostrejšími hranami, prišiel tento rok Galaxy Note 10. Lacnejšie smartfóny rady A teda zrejme ponúknu prémiový dizajn, ktorý poznáme z vlajkových lodí.

A o akých smartfónoch to vlastne rozprávame? Ako píše portál SamMobile, pravdepodobne pôjde o celý zoznam mobilov začínajúcich základným Galaxy A11 až po Galaxy A91. Doterajšie správy hovorili o tom, že Samsung sa pri ich výrobe zameral najmä na fotoaparáty (čo potvrdzuje aj čerstvo zverejnené video). Najdrahší Galaxy A91 by mal údajne dostať až 108 megapixlový fotoaparát. Ten nedávno použil Xiaomi v smartfóne Mi Note 10 (resp. Xiaomi CC9) a stal sa vďaka nemu najlepším fotomobilom podľa Dxomark. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio