MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Fold 2 bude údajne podstatne lacnejší než jeho prvá generácia
zdroj: Mobile Tech Review / YouTube

Samsung Galaxy Fold 2 bude údajne podstatne lacnejší než jeho prvá generácia

Hoci presné špecifikácie Samsungu Galaxy Fold 2 sú nateraz záhadou, informácie o jeho cene hovoria, že nástupca skladacieho smartfónu od Samsungu bude podstatne lacnejší.

Skladací Smartfón od Samsungu bol po problémoch s kvalitou nakoniec vypustený na trh v septembri 2019. Siahli po ňom najmä nadšenci a ľudia, ktorí nemajú hlboko do vrecka. Jeho cenovka totiž atakuje hranicu 2000 eur. Napriek tomu Samsung predal zhruba pol milióna týchto zariadení.

Ohýbateľné modely majú v prípravách aj iní výrobcovia, no zrejme najviac záujmu u širokej verejnosti vzbudil koncept skladacej motoroly Razr, ktorá bola predstavený pred pár týždňami. Narozdiel od ostatných smartfónov sa tento model totiž neotvára ako kniha, kedy máte k dispozícii displej o veľkosti menšieho tabletu.

motorola razr 2020
Motorola

Motorola Razr sa otvára vertikálne, takže s veľmi kompaktného zariadenia máte po otvorení k dispozícii smartfón klasického strihu. Už skôr sa na internete objavili informácie, že Samsung najbližšie siahne práve po tomto koncepte. Web The Korean Herald teraz prináša informácie, že Samsung v budúcom roku naozaj prinesie Galaxy Fold tejto konštrukcie.

Navyše sa objavili už aj prvé odhady ceny tohto zariadenia. Samsung Galaxy Fold 2 (alebo akokoľvek sa už bude tento model volať), by mal stáť 1 milión juhokórejských wonov. Jeden won stojí aktuálne 0,00076 eura, takže cena nového zariadenia by sa mala pohybovať okolo 760 eur. Aj keď si k tomu pripočítame dane a clo, ide už o veľmi prijateľnú sumu aj pre širšie masy fanúšikov technológií.

samsung galaxy fold 2
Samsung

Skladací smartfón od Samsungu by tak mohol smelo konkurovať bežným vlajkovým lodiam smartfónov, ktoré túto sumu miestami aj násobne prevyšujú. Ako uviedol kórejský magazín The Bell, Samsung chce v roku 2020 predať až 6 miliónov skladacích smartfónov, čo by sa mu bez lacnejšieho modelu pravdepodobne nepodarilo. Očakáva sa teda, že Samsung svoju ponuku skladacích zariadení rozšíri.

Rovnako by sme sa mali dočkať dostupnosti pôvodného Galaxy Foldu takmer v 60 krajinách sveta. V budúcom roku sa na trh chystá aj skladací model od LG. Ten by sa mal dizajnovo ponášať na model Mate X od Huawei. Do predaja pôjde aj skladací Surface Duo od Microsoftu, ktorý spoločnosť predstavila síce už na jeseň tohto roka, ale s jeho dokončením si dáva načas. Vyzerá to teda, že napriek pôrodným bolestiam tohto typu zariadení nás čaká predsalen skladacia budúcnosť.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio