MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Apple zverejnila najlepšie hry a aplikácie za rok 2019
zdroj: Apple

Spoločnosť Apple zverejnila najlepšie hry a aplikácie za rok 2019

Spoločnosť Apple každoročne zverejňuje rebríček aplikácií a hier v App Store, ktoré si za daný kalendárny rok počínali najlepšie. Nie je tomu inak ani na konci roka 2019.

V tomto roku je rebríček zostavený v kategóriách najlepších appiek pre iPhone, iPad, Apple TV, Mac a tiež v Apple Arcade. „Sme nadšení, že môžeme predstaviť tak rozmanitú skupinu víťazov App Store v roku 2019, ktorá ukazuje, že skvelý dizajn a tvorivosť pochádzajú od vývojárov veľkých i malých a zo všetkých kútov sveta. Blahoželáme všetkým víťazom a ďakujeme im za to, že rok 2019 bol pre App Store najlepším rokom, “ hovorí Phill Schiller, Senior viceprezident pre marketing Apple. 

Víťazmi v jednotlivých kategóriách sú:

Aplikácia roka 2019 pre iPhone: Spectre Camera (Lux Optics)

Apple

Táto fotografická aplikácia je poháňaná umelou inteligenciou. Využíva všetky pokročilé technológie, ktorými spoločnosť Apple vybavila svoje iPhony a umožňuje tak zachytávať úžasné technológie.

Aplikácia roka 2019 pre iPad: Flow by Moleskine (Moleskine)

hra hry
Apple

Spoločnosť Moleskine je populárnym výrobcom diárov a zápisníkov, no v dobe digitálnej sa rozhodla svoje nápady a ikonický dizajn preniesť aj do digitálneho sveta. Flow je dizajnovým zápisníkom pre iPad, kde si môžete zapisovať svoje nápady.

Aplikácia roka 2019 pre Mac: Affinity Publisher (Serif Labs)

appka
Apple

Značka Seriff Labs má vo svojom portfóliu komplexné nástroje pre fotografov, ilustrátorov či grafikov. A práve posledným menovaným je určený ich posledný počin Affinity Designer. Pokiaľ je náplňou vašej práce navrhovanie grafiky pre knihy, letáky vizitky či plagáty, Affinity designer vás podľa Apple určite nesklame.

Aplikácia roka 2019 pre Apple TV: The Explorers (The Explorers Network)

Apple

Táto prelomová aplikácia slúži vedcom, výskumníkom či umelcom, aby dokázali vytvoriť komplexný vizuálny inventár fauny a flóry prostredníctvom fotografií a videa. Milovníci prírody si s ňou prídu na svoje.

Trend roka 2019 v aplikáciách na App Store: Rozprávanie príbehov

Príbehy a ich rozprávanie sa čoraz viac dostávajúú do centra pozornosti. Počnúc príbehmi na sociálnych sieťach, cez cestovanie a blogovanie, vlogy, to všetko nám slúži na rozprávanie príbehov. A pomôžu nám v tom aj mnohé appky, Apple upozornil na tie najvydarenejšie:

AnchorCanva: Stories & Video MakerUnfoldStellerSpark CameraOverWattpad

Najlepšie Hry roku 2019

Hra roka 2019 pre iPhone: "Sky: Children of the Light"

Apple

Lietajte naprieč krajinou a pomôžte nebeským bytostiam dostať sa naspäť.

Hra roka 2019 pre iPad: "Happy Light Drifter"

Apple

Nádherná grafika inšpirovaná klasickými 16-bitovými hrami spája snové bádanie s bojom o život.

Hra roka 2019 pre Mac: "GRIS"

Apple

Táto hra je dielom digitálneho umenia. Puzzle titul skúma nádej, smútok, dušu či víťazstvo a spája ich do spoločného celku života.

Hra roka 2019 pre Apple TV: “Wonder Boy: The Dragon’s Trap

Apple

Wonder Boy je hráčsky hit z 80. rokov, ktorý sa dočkal novej časti. Hlavným hrdinom je polovičný drak, ktorý sa na cestu životom. Ide o klasickú plošinovku s ručne kreslenými animáciami.

Arkáda roka 2019 v hrách na Apple Arcade: “Sayonara Wild Hearts

Apple

Hra z nádhernou grafikou, ktorá vyniká medzi ostatnými titulmi platformi Apple Arcade. Preháňajte motocykle a taste meče pri rýchlosti 230 kilometrov za hodinu.

Trend roka 2019 v hrách na Apple Arcade: Trháky do špiku kosti

Tento rok sa hrám na mobiloch darilo ešte viac. Vývojári pracovali ešte tvrdšie ako kedykoľvek predtým, výsledkom čoho sú hry tak dobre hrateľné, že v minulosti by dosiahnutie takejto hrateľnosti bolo považované za nemožné.

Mario Kart TourDr. Mario WorldMinecraft EarthPokémon MastersAssassin's Creed RebellionGears POP!The Elder Scrolls: BladesAlien: BlackoutCall of Duty: Mobile

Ide o veľkolepý výber toho najlepšieho pre platformu od spoločnosti Apple za uplynulý rok. Na tomto odkaze si môžete pozrieť aj rebríček najstahovanejších aplikácií zadarmo a rebríček najstahovanejších hier zadarmo na platforme Apple Apple. Mnoho z aplikácií a hier existuje aj pre platformu Google Play pre Android. Ak teda nebudete mať cez sviatky čo robiť, určite niektorú z týchto hier či aplikácií vyskúšajte.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio