MOBIL.sk MOBIL.sk

Nepáčia sa vám mobily s obrovským displejom? Sony vás poteší pripravovaným modelom
zdroj: sonymobile.com

Nepáčia sa vám mobily s obrovským displejom? Sony vás poteší pripravovaným modelom

Japonci vraj plánujú budúci rok obnoviť sériu smartfónov Compact a priniesť nám výkonný mobil s malým telom.

Pokiaľ ste fanúšikovia skôr menších zariadení a všetky tie 6,5 palcový smartfóny vám prídu ako zbytočne obrovské, nemáte v dnešnej dobe veľmi na výber. Máloktorý výrobca vám dnes vie ponúknuť smartfón s malým telom, ktorý zároveň ponúka slušný výkon a kvalitný fotoaparát (česť výnimkám). Trh skrátka ovládajú veľké displeje nad 6 palcov.

Pozitívnou správou pre vás však môže byť, že v budúcom roku by sme sa mohli dočkať veľmi dobre vybaveného smartfónu s malým telom. Podľa portálu Gizchina totiž japonská spoločnosť Sony pripravuje nový kompaktný smartfón s len 5,5 palcovou uhlopriečkou, zato parametrami vyššej strednej triedy.

Sony XZ2 Compact predstavený vo februári 2018 | zdroj: sonymobile.com

Xperia Compact, ako smartfón v správe nazvali, by mal ponúknuť výkonný procesor Snapdragon 655. 5,5 palcový displej bude mať pomer strán 21:9, takže pôjde o úzke, dlhé zariadenie. Jeho rozmery by údajne mali byť 138 x 66 mm, čo je menej ako má najmenší iPhone 11 Pro. Viac informácií ako napríklad kvalita kamier, batéria či celkový dizajn, už bohužiaľ nemáme.

Sony smartfóny rady Compact sa v minulosti vyznačovali parametrami vlajkových lodí, no v podstatne menšom tele. Bohužiaľ pre spoločnosť ale neboli veľmi úspešné, čo naznačovalo, že pre malé, výkonné mobily nie je na dnešnom trhu miesto. Aj to bol dôvod, prečo ich Sony prestal vyrábať. Veríme teda, že nový Compact od Sony si nájde svojich fanúšikov a spoločnosti sa podarí vyplniť dieru na trhu malých smartfónov.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio