Mobil.sk Mobil.sk

Siri prerušila meteorológa pri predpovedi počasia v priamom prenose televízie BBC (VIDEO)
zdroj: BBC Weather / Twitter

Siri prerušila meteorológa pri predpovedi počasia v priamom prenose televízie BBC (VIDEO)

Hlasoví asistenti sú určite dobrými pomocníkmi, ktorí nám uľahčujú každodennú prácu s informáciami, smartfónmi či internetom. Ani oni však nie sú dokonalí.

Už v minulosti sme písali článok o tom, ako asistentka Siri prerušila britského ministra obrany pri jeho reči v parlamente, kde akurát debatovali na tému Sýrie. Keďže ide o foneticky podobné slovo než je meno samotnej hlasovej asistentky od spoločnosti Apple, Siri si myslela, že je volaná a v priebehu jeho vystúpenia začala rečniť.

Dnes tu máme veľmi podobný prípad. Odohral v televízii BBC pri štvrtkovej predpovedi počasia, kde meteorológ Thomsz Schafernaker zrejme omylom aktivoval asistentku Siri na svojich Apple Watch, keď rozprával o hustom snežení naprieč rôznymi štátmi Ameriky. Tá sa ozvala s poznámkov, že v predpovedi nevidí žiadne sneženie.

V štúdiu tak nastala veľmi vtipná situácia, keď hlasový asistent odporoval samotnému meteorológovi. Keď sa prísediaci moderátor opýtal, ako je to možné, meteorológ pohotovo odpovedal, že pravdepodobne nevedela, o akom mieste sa rozprávajú. Pre celú situáciu existuje hneď niekoľko vysvetlení.

Siri pri monológu zrejme omylom započula frázu "Hey, Siri", ktorá asistenta automaticky aktivuje. Druhou možnosťou je, že meteorológ omylom stlačil ovládaciu korunku hodiniek, čím sa Siri aktivovala. Tretie vysvetlenie sa týka funkcie "Raise to speak", pri ktorej sa Siri aktivuje dvihnutím ruky.

Takéto zlyhanie technológií nie je vôbec ojedinelé. Zhruba pred mesiacom sa podobná vec stala aj v relácii Late Late Night, ktorú uvádza britský herec a zabávač James Corden. Pri otázkach na hostí vyzval jednu z prítomných dám. Tá sa postavila po zodpovedaní si prudšie sadla, čo spustilo funkciu detekcie pádu a hodinky začali odpočítavať 60 sekúnd do privolania prvej pomoci. Celú situáciu si môžete pozrieť v priloženom videu v čase 05:55.

Spoločnosti Apple zrejme ešte nejaký čas potrvá, kým sa Siri dokáže úplne vyvarovať omylom. Hoci sú takéto incidenty pre samotných aktérov zrejme nepríjemné, určite stojí za zmienku fakt, že občas zlyhávajúce moderné technológie zachránia nejeden ľudský život ročne, o čom sme už neraz písali.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio