MOBIL.sk MOBIL.sk

Šéf kryptozmenárne IDAX zmizol spolu s kryptopeňaženkou spoločnosti
zdroj: pxhere.com

Šéf kryptozmenárne IDAX zmizol spolu s kryptopeňaženkou spoločnosti

Vznikla v októbri 2018 a ponúka možnosť vymieňať kryptomeny. Jej výhodou sú relatívne dobré poplatky pri výmene. Nejde však o burzu a nefunguje spôsobom, že vám zamení klasické peniaze za kryptomeny. Môžete robiť prevody len z kryptomien na iné.

Kryptozmenáreň dnes uverejnila správu, že pozastavila niektoré operácie, pretože sa nevie skontaktovať so svojím globálnym šéfom. Nikto nevie kam zmizol a čo je dôvodom jeho zmiznutia, no začali sa šíriť informácie, že zmizol spolu s prístupmi ku kryptopeňaženkám, na ktorých boli umiestnené prostriedky klientov.

IDAX podľa stránky CoinMarketCap za posledných 24 hodín urobila kryptoobchody za takmer 800 miliónov dolárov. Najlepšia burza BitMEX zobchodovala za rovnaké obdobie transakcie za takmer 2 miliardy dolárov. Zamestnanci spoločnosti sa snažia dostať veci pod kontrolu a situáciu vyriešiť. Všetkým používateľom odporučili nepoužívať IDAX na obchodovanie, kým sa veci nedajú doporiadku.

Nie je isté, aké veľké percento kryptomien chýba, ale spoločnosť údajne na Cold wallet (pozn. red. offline peňaženky bez prístupu na sieť) takmer všetky svoje zdroje. Začiatkom tohto roka sa odohrala podobná nepríjemnosť v kryptosvete, keď nečakane umrel šéf kanadskej kryptozmenárne QuadrigaCX a do hrobu si zo sebou vzal aj privátne kľúče k 134 miliónom dolárov v kryptomenách. Bez privátnych kľúčov, je len veľmi ťažké dostať sa ku kryptomenám.

Aj kvôli takýmto príbehom bude zrejme ešte nejakú tú chvíľu trvať, kým sa kryptomeny rozšíria medzi širšie masy. Na druhej strane, hoci sa na ne ľudia pozerajú cez prsty, zlyhaním často býva sám človek. Či už je to ľudská chamtivosť alebo ľahkovážnosť. Pri výbere platformy pre obchodovanie treba byť jednoducho obozretný a vyberať si tie overené.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio