MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung zo svojich zariadení kvôli bezpečnosti odstráni čítačky odtlačkov prstov od Qualcommu
zdroj: pixabay.com

Samsung zo svojich zariadení kvôli bezpečnosti odstráni čítačky odtlačkov prstov od Qualcommu

Spoločnosť Samsung sa veaj rozhodla k radikálnemu kroku. V budúcom roku odstráni čítačky dotlačkov prstov od firmy Qualcomm zabudované v displejoch svojich smartfónov. Dôvodom sú problémy s bezpečnosťou.

V denníku Korea Times sa objavila správa, že spoločnosť Samsung v budúcich modeloch smartfónov už nepoužije čítačky odtlačkov prstov značky Qualcomm. Dôvodom je fakt, že Samsung musel nedávno riešiť problém s čítačkami, keď tie kvôli chybe odomykali smartfón aj na prst úplne iného človeka. Spoločnosť túto nepríjemnosť opravila sovftvérovou záplatou, ale v budúcnosti sa rozhodla pre ráznejšie riešenie.

Samsung je renomovanou spoločnosťou a medzi zákazníkmi má veľmi dobrú reputáciu. Jej produkty patria medzi to najlepšie, čo si v súčasnosti môžete kúpiť a takéto chyby, kazia image značky. Po prevalení problému s chybnými čítačkami Samsung sám používateľov vyzvla, aby ich prestali používať, kým chybu neopraví. V súvislosti na túto správu pozastavili aj niektoré banky prístup do mobilného bankingu cez odtlačok. Ďalší podobný incident by mohol dopadnúť podstatne horšie.

Spoločnosť Qualcomm predstavila ultrazvukové čítačky odtlačkov prstov v decembri roku 2018 ako bezpečnejšiu alternatívu k optickým čítačkám v displeji. Kým optické čítačky totiž len osvietia odtlačok a urobia fotku, ultrazvukové vytvoria akúsi 3D mapu. Žiaľ, táto technológia má evidentne aj svoje nevýhody. V začiatkoch bola problémom jej rýchlosť a neskôr bezpečnosť ako taká. Samsung teda v budúcnosti podľa zdroja Korea Times siahne podobne ako konkurencia po optickej technológii. Tú používajú značky ako Huawei, Nokia, OnePlus či Xiaomi.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio