Mobil.sk Mobil.sk

Facebook odkúpil úspešné „česko-slovenské“ herné štúdio Beat Games
zdroj: @Beat Saber | twitter.com

Facebook odkúpil úspešné „česko-slovenské“ herné štúdio Beat Games

Facebook sa snaží čoraz viac angažovať vo virtuálnej realite. Dôkazom je aj ich nový nákup vývojárskeho štúdia Beat Games so sídlom v Prahe.

Beat Games sa tak stane súčasťou skupiny Oculus Studios, ktorá patrí pod Facebook a zaoberá sa vývojom hier vo virtuálnej realite. Oculus o tom informoval na svojom Twitteri a krátko potom to potvrdili aj samotní vývojári. Ani jedna strana už nezverejnila bližšie informácie ako napríklad to, koľko Facebook zaplatil. 

„Nadšene vám oznamuje, že sa pripájame do Oculus Studios ako nezávislé štúdio v Prahe. Je to pre nás veľký krok a nemôžeme sa dočkať na to, ako budeme spoločne posúvať VR dopredu,“ napísala spoločnosť Beat Games. Riaditeľ obsahu spoločnosti Oculus, Mike Verdu, uistil fanúšikov, že štúdio bude aj naďalej vydávať hry na všetky platformy a nebude uprednostňovať VR okuliare Oculus.

zdroj: @BeatGamesStudio | twitter.com

Beat Games je vývojárske štúdio, ktoré sídli v Prahe, no pracujú v ňom aj Slováci. Práve Slováci stoja za najpopulárnejšou hrou z jeho dielne, Beat Saber. Ide o rytmickú VR hru, v ktorej hráč ovláda dva meče a za sprievodu hudby musí sekať do kociek, ktoré mu letia oproti. Titul sa krátko po vydaní dostal medzi top 10 najlepších hier na Steame, nazbieral celú radu ocenení vrátane ceny za najlepšiu českú hru roka 2018 a v marci 2019 mal na konte viac ako milión predaných kusov.

zdroj: steampowered.com

Tento nákup dokazuje fakt, že Facebook sa snaží angažovať v oblasti VR hier. Začalo to ešte v roku 2014, keď internetový gigant odkúpil spoločnosť na výrobu VR okuliarov Oculus. Virtuálna realita však odvtedy nezaznamenala taký boom, ako očakávali a ani zďaleka sa nechytá na klasické konzoly, počítače či smartfóny. Spoločnosť jej však stále dôveruje a verí, že v budúcnosti narastie. Sám Mike Verdu v súvislosti s nákupom Beat Games spomenul, že „toto je len začiatok.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio