Mobil.sk Mobil.sk

Táto aplikácia premení iPhone na iPod Classic (VIDEO)
zdroj: Elvin Hu / Twitter

Táto aplikácia premení iPhone na iPod Classic (VIDEO)

Prehrávač iPod bol jedným z tých zariadení, ktoré zmenili celý hudobný priemysel. Okrem ikonického dizajnu a skutočne veľkej pamäti prinášalo toto zariadenie aj revolučné ovládanie prostredníctvom dotykového kolieska click wheel. Teraz je čaro klasického iPodu späť v iOS aplikácii.

Napriek tomu, že spoločnosť Apple už dávnejšie klasické iPody s kolieskom Click wheel nepredáva, majú tieto zariadenia veľa fanúšikov po celom svete. V portfóliu spoločnosti síce stále nájdeme dotykový iPod Touch, ten je však bežným dotykovým prehrávačom s operačným systémom iOS.

Vývojár Elvin Hu sa túto situáciu rozhodol využiť a naprogramoval aplikáciu fungujúcu podobne ako niekdajší iPod Classic. Pri počávaní hudby prehrávač ovládať práve prostredníctvom kolieska a v albumoch môžete listovať v grafike Cover Flow.

Cover Flow je zobrazenie katalógu hudby v akomsi 3D grafickom zozname. Pri otočení iOS zariadenia na šírku sa listovanie dokáže prepnúť aj do režimu celej obrazovky. Samotný tvorca aplikácie sa pre magazín The Verge vyjadril nasledovne: "Už od detských čias som bol fanúšikom produktov značky Apple. Kým si moja rodina mohla nejaký z nich dovoliť, kreslil som si používateľské prostredie iPhonu na krabice od Fererro Rocher. Produkty Apple (medzi inými ako Windows Viste či Zune HD) veľmi ovplyvnili moje rozhodnutie vybrať di dizajn ako svoje povolanie."

Jeden z tvorcov iPodu a bývalý vedúci v spoločnosti Apple, Tony Fadel, na svojom twitterovom účte nazval túto appku ako pekný návrat do minulosti. Jedinou nevýhodou aplikácie pre tento moment ostáva, že ešte nie je oficiálne vydaná. Jej autor na nej stále pracuje, pričom dátum predstavenia je neznámy. Jeho snahu dostať túto retro aplikáciu do obchodu App Store by mohli skomplikovať najmä problémy s právami, keďže v nej používa prvky patriace spoločnosti Apple.

"Či aplikáciu vydám alebo nie, závisí na tom, či ju Apple schváli," hovorí Elvin Hu. "Myslím, že majú opodstatnené dôvody tak neurobiť (patenty a podobne)." Pokiaľ by aplikácia neprešla schvaľovacím procesom, mohol by ju autor sprístupniť na webe ako open-source projekt. Všetko však bude závisieť na odozve komunity. Zatiaľ sú reakcie na jeho prácu sľubné.

Elvin Hu je momentálne študentom na Cooper Union collage v americkom New Yorku a svojim projektom vzdubil okolo svojej osoby záujem. Možno sa raz v budúcnosti dočkáme toho, že bude pracovať pre samotnú spoločnosť Apple a navrhovať reálne zariadenia tejto značky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio