Mobil.sk Mobil.sk

Apple zvyšuje produkciu AirPods Pro! Slúchadlá za 280€ sa predávajú lepšie, ako čakali
zdroj: apple.com

Apple zvyšuje produkciu AirPods Pro! Slúchadlá za 280€ sa predávajú lepšie, ako čakali

Takto pred mesiacom nám spoločnosť Apple predstavila svoje nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro. Tie ponúkli úplne nový dizajn, zmenený typ konštrukcie a poriadne vysokú cenu. Zdá sa ale, že ani tá fanúšikov Apple neodradila.

Už sme si zvykli, že spoločnosť Apple nezverejňuje čísla svojich predaných produktov. Podľa nestranných odborníkov to však vyzerá tak, že nové AirPods Pro sa predávajú lepšie, ako spoločnosť očakávala. A to aj napriek tomu, že ich cena mnoho fanúšikov spočiatku zarazila. Slúchadlá sa na Slovensku predávajú za raz toľko, ako prvá generácia, takže AirPods Pro momentálne kúpite v slovenských e-shopoch od 280 eur. 

Cena však pre fanúšikov Apple očividne nie je problém. Portál Bloomberg pred pár dňami napísal, že dopyt po novom modeli je tak silný, že Apple začal tlačiť na svojich dodávateľov, aby zvýšili výrobu natoľko, že pôjdu proti vlastným technickým a kapacitným obmedzeniam. 

zdroj: apple.com

K tejto správe sa pridáva aj zdroj Nikkei Asian Review, ktorý hovorí, že Apple už stihol požiadať svojich kľúčových dodávateľov o to, aby zvýšili výrobu. Spoločnosť Luxshare-ICT, ktora AirPods Pro vyrába, vraj dostala za úlohu zdvojnásobiť počet vyrobených kusov na dva milióny za mesiac. 

Zdá sa ale, že sa nedarí len novým AirPods Pro. Apple vraj tiež požiadal spoločnosti Luxshare a Goertek, aby zvýšili produkciu v továrňach vo Vietname, ktoré produkujú lacnejšie slúchadlá AirPods. Tie sú už teraz najlepšie predávanými bezdrôtovými slúchadlami na svete. Tento rok sa im dokonca podarilo zdvojnásobiť počet predaných kusov oproti roku 2018.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio