MOBIL.sk MOBIL.sk

V roku 2020 Apple predstaví iPhone s najväčším displejom v histórii!
zdroj: MOBIL.sk

V roku 2020 Apple predstaví iPhone s najväčším displejom v histórii!

Najnovšie správy zo sveta iPhonov pre rok 2020 sa týkajú displejov.

Na internete sa takmer každý týždeň objaví nejaká nová informácia o pripravovaných iPhonoch. Vieme, že procesorom bude čip Apple A14, ktorý bude v prípade Pro modelov dopĺňať pamäť 6 GB. Objavila sa aj informácia o najväčšej zmene dizajnu za posledné roky. V neposlednom rade sa dočkáme miernej úpravy veľkostí displejov.

Dnešná správa sa týka displejov a jednu ich vlastnosť rozoberá viac do hĺbky. Už skôr sme sa dozvedeli, že Apple chystá 5,8-palcový displej iPhonu 12 Pro nahradiť uhlopriečkou 5,4 palcov. Tá v kombinácii s menšími rámčekmi okolo displeja zabezpečí, že základný iPhone Pro bude menší a jeho veľkosť by sa mala približovať súčasnému iPhonu 7 alebo 8, čo určite ocenia používatelia s menšími rukami.

samsung displeje oled
zdroj: IHS

6,1-palcový iPhone sa uhlopriečkou displeja nezmení, jeho veľkosť ale upravená bude. Namiesto IPS LCD displeja totiž aj tento model dostane OLED technológiu, čo znamená tenšie rámčeky a tým pádom aj menšie rozmery. Na samotnom vrchole radu bude spočívať 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max. Jeho veľkosť by sa zásadne meniť nemala, ale displej narastie na spomínanú hodnotu 6,7 palca, čím si vyslúži titul iPhonu s najväčším displejom vôbec.

Novinkou v tejto oblasti je však správa, ktorú priniesol server ET News. Ten tvrdí, že nové iPhony 12 Pro a 12 Pro Max prídu s technológiou Y-OCTA od spoločnosti Samsung, ktorá umožňuje obvody dotykových obrazoviek zabudovať priamo do displeja bez potreby samostatnej vrstvy. Displeje by tak boli o niečo tenšie a tiež lacnejšie na výrobu. Ďalšie správy hovoria o podpore 5G sietí, prepracovanom systéme kamier Face ID alebo prípadnej čítačke odtlačkov prstov zabudovanej v displeji. Ktorú funkciu by ste ešte v nových iPhonoch radi privítali?

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio