MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei predstavil prémiový tablet MatePad Pro s moderným dizajnom a dotykovým perom
zdroj: Huawei

Huawei predstavil prémiový tablet MatePad Pro s moderným dizajnom a dotykovým perom

Výrobe tabletov sa momentálne venuje pomerne málo spoločností. Aj preto sme radi, že Huawei trochu obohatil tento trhový segment a predstavil nám prémiový tablet pre náročných užívateľov.

Ako už názov napovedá, Huawei MatePad Pro bude vlajková loď medzi tabletmi od tejto čínskej spoločnosti. Konkurovať tak bude napríklad Galaxy Tab S6 alebo iPadu Pro. Novinka je vybavená 10,8 palcovým AMOLED displejom s veľmi tenkými rámikmi – majú len 4,9mm. Predná kamera je umiestnená v diere v obrazovke, podobne ako to má napríklad Galaxy S10+.

zdroj: Huawei

Nový MatePad Pro je poháňaný špičkovým procesorom Kirin 990 od Huawei a 6 alebo 8GB pamäťou RAM. Vnútorné úložisko môže mať 128 – 256GB. To naznačuje, že bude určený pre náročných užívateľov, ktorí nebudú tablet využívať len na sledovanie videí a filmov. Dôkazom je špeciálny režim „laptop mode,“ ktorý je navrhnutý na pracovné používanie. 

zdroj: Huawei

Umelci a grafici sa určite potešia, že do výbavy MatePad spadá aj dotykové pero M-Pen. Dokúpiť si môžete aj magnetickú klávesnicu, ktorá mimochodom veľmi pripomína tú od Apple. 

Tablet podporuje rýchlo nabíjačku 40W SuperCharger a tiež 15W bezdrôtové nabíjanie. O dostatočnú výdrž by sa mala postarať 7 250mAh batéria. Tablet bude spočiatku dostupný v dvoch verziách – s podporou len WiFi alebo s podporou WiFi a 4G/LTE sietí. Začiatkom budúceho roka by sme sa ale mali dočkať aj 5G verzie.

zdroj: Huawei

Zariadenie je poháňané Androidom 10 s nadstavbou EMUI 10. Kvôli sporom s americkou vládou mu ale chýbajú služby od Google vrátane Obchodu Play. Aj to je zrejme dôvod, prečo je MatePad Pro zatiaľ dostupný len v svojej domovskej Číne. Huawei nám neposkytol žiadne informácie o tom, kedy a či vôbec sa ho dočkáme aj na iných trhoch. Jeho cena bude závisieť od konkrétnej výbavy, ale bude sa pohybovať od 355 do 485 eur.

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio