MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto aplikácia vám umožní spraviť si skutočnú selfie z vesmírneho satelitu!
zdroj: tripsology | youtube.com

Táto aplikácia vám umožní spraviť si skutočnú selfie z vesmírneho satelitu!

Máte pocit, že selfie fotky sú už tak trochu obohraté a hľadáte niečo zaujímavejšie? V tom prípade vás bude určite zaujímať nová aplikácia Spelfie, ktorá vám spraví fotografiu z vesmíru prostredníctvom satelitu vzdialeného 36 tisíc kilometrov od Zeme.

Spelfie je prvá aplikácia, ktorá umožňuje vytvoriť si fotografiu prostredníctvom satelitu. A nemyslíme teraz odfotenie kúsku satelitného snímku z Google Maps podľa toho, kde sa práve nachádzate, ale skutočnú fotografiu zo satelitu v sekunde, keď je nad vašimi hlavami. Samotní tvorcovia označujú svoj nápad ako „najdlhšiu selfie tyč na svete.“

zdroj: tripsology | youtube.com

V súčasnosti sú možnosti Spelfie značne okresané a obmedzené len na konkrétne eventy. Užívatelia môžu zachytiť „spelfie“ fotku len v prípade, že sa zúčastnia konkrétnych eventov, ktoré autori do aplikácie pridali. Aplikácia im povie, kde presne a kedy sa majú postaviť, aby ich satelit zachytil. Následne si spravia klasickú selfie fotku a v tom istom momente ich zároveň odfotí satelit z vesmíru. V priebehu dňa pošle satelit do aplikácie satelitnú fotografiu a užívateľ si ju spolu so selfie fotkou môže uložiť do fotogalérie. 

V budúcnosti sa ale možnosti výrazne rozšíria. V prvom rade, proces posielania fotografie do zariadenia by nemal trvať niekoľko hodín, ale len niekoľko minút. Navyše, Spelfie nebude obmedzený len na niekoľko vybraných udalostí, ale užívatelia si budú môcť vesmírnu selfie spraviť kdekoľvek na svete. Aplikácia ich upozorní na to, keď ponad nich bude prelietavať satelit a môžu sa prostredníctvom neho odfotiť. Bude si to ale vyžadovať čistú oblohu, pretože satelit nebude schopný nasnímať fotku z vesmíru cez husté oblaky.

zdroj: tripsology | YouTube

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio