MOBIL.sk MOBIL.sk

Konkurencia pre Apple? Xiaomi predstavilo laptop Mi Notebook Pro
zdroj: xiaomi-mi.com

Konkurencia pre Apple? Xiaomi predstavilo laptop Mi Notebook Pro

Spoločnosť Xiaomi vstúpila minulý rok na trh s notebookmi so svojím zariadením Mi Notebook Air. Navrhnutý bol tak, aby prilákal a podobal sa MacBooku Air, a to nielen názvom, ale aj dizajnom.

Tento rok presúva čínsky výrobca svoje zameranie na Apple MacBook Pro. Do predaja preto prichádza Mi Notebook Pro. Má mať 15,6 palcový dispelj s rozlíšením 1920x1080 s tenkými hranami, najnovšie štvorjadro Intel i7, perfektných 16GB pamäte RAM. Aby to nebolo všetko pevný disk SSD bude mať na dnešné pomery krásny 1TB úložného priestoru a bonusom je aj grafická karta Nvidia GeForce MX150.


K dispozícii je aj senzor odtlačkov prstov zabudovaný v presnom trackpade, čítačka pamäťových kariet 3 v 1, dva porty USB typu C, dva bežné USB porty a takisto port HDMI. Xiaomi pritom poukazuje na to, že ide o pestrejšiu kombináciu konektorov, ako pri zariadení MacBook Pro, ktorý má len štyri porty Thunderbolt 3 USB-C. Špecifikácia vyzerá na papieri naozaj lákavo (s výnimkou 1080p displeja), ešte je však príliš skoro na hodnotenie.

Xiaomi Mi Notebook Pro
xiaomi-mi.com

Xiaomi pritom oceňuje svoj Mi Notebook pro na 6399 čínskych jüanov. V prepočte to vychádza na 980 dolárov, alebo v našich končinách na 820 eur. Nie je však jasné, kedy a kde bude laptop k dispozícii. Spoločnosť Xiaomi totiž predávala predchádzajúci model Mi Notebook Air len v domovskej Číne. Preto je pravdepodobné, že ani nový kúsok z ich dielne sa za hranice východoázijskej krajiny nedostane.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio