MOBIL.sk MOBIL.sk

Londýn si myslí, že Uber nie je bezpečný pre pasažierov a ďalej v ňom nebude môcť pôsobiť
zdroj: pexels.com

Londýn si myslí, že Uber nie je bezpečný pre pasažierov a ďalej v ňom nebude môcť pôsobiť

Dôvodom má byť niekoľko porúch, ktoré sa v aplikácií nachádzajú a ktoré predstavujú pre obyvateľov aj návštevníkov hlavného mesta Anglicka, bezpečnostné riziko.

Úrad pre dopravu v Londýne (Transport regulator = TfL) sa rozhodol nepredĺžiť prevádzkovú licenciu Uberu. Pre spoločnosť to znamená, že ďalej nebude môcť pôsobiť v tomto meste. Úrad tvrdí, že v aplikácií Uber našli viacero bezpečnostných porúch vrátane takých, ktoré môžu pasažierov priviesť do nebezpečenstva.

„Napriek riešeniu niektorých z týchto problémov, TfL nemá istotu, že podobné problémy sa v budúcnosti nebudú opakovať. To viedlo k záveru, že spoločnosť v súčasnosti nie je v poriadku a nefunguje správne,“ vysvetľuje situáciu hovorkyňa londýnskeho úradu pre dopravu.

unsplash.com

Jedna z chýb sa napríklad týkala toho, že neoprávnení vodiči mohli nahrať svoje fotografie na iné účty Uber vodičov. Vďaka tomu mohli títo vodiči vyzdvihnúť pasažierov načierno a tváriť sa, že sú originálni jazdci. Takýmto spôsobom prebehlo podľa TfL množstvo jázd, v niektorých prípadoch napríklad šoférovali vodiči bez alebo s odobratým vodičským preukazom. Ďalší problém zas umožňoval suspendovaným šoférom vytvoriť si ďalší účet a pod ním viezť pasažierov.

Uber má teraz 21 dní na odvolanie počas ktorých môže naďalej v Londýne pôsobiť. Spoločnosť sa môže obrátiť na súd, kde musí preukázať, že ich aplikácia je skutočne bezpečná. Hovorca Uberu tvrdí, že tak plánujú spraviť a dodáva, že „rozhodnutie TfL neobnoviť licenciu Uberu v Londýne je mimoriadne a nesprávne.“

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio