Mobil.sk Mobil.sk

Nokia nám 5. decembra predstaví nový smartfón. Nikto však presne netuší, o aký model pôjde
zdroj: Nokia Mobile / Twitter

Nokia nám 5. decembra predstaví nový smartfón. Nikto však presne netuší, o aký model pôjde

Rok 2019 je takmer na svojom konci a väčšina výrobcov sa už plne sústreďuje na budúcoročné produkty. Nie však Nokia.

Firma HMD Global sa rozhodla, že na sklonku roka 2019 nám ešte uštedrý nejaký ten produkt. Spoločnosť totiž na dátum 5. decembra ohlásila podujatie na ktorom nám chce predstaviť najnovší prírastok do svojej rodiny zariadení. Vo video uputávke síce neodznel presný názov zariadenia, no podľa kuloárnych informácií sa bude jednať o Nokiu 8.2. Táto predpoveď navyše dáva dokonalý zmysel, pretože presne pred rokom 5. decembra sa HMD Global rozhodla predstaviť Nokiu 8.1.

Nokia 8.2 by malo byť zariadenievyššej strednej triedy s procesorom Qualcomm Snapdragon radu 700, apoň 4 GB RAM a pamäťou 64 GB Oknom do zariadenia by mal byť bezrámčekový LCD displej a vysúvacia selfie kamerka, pričom zadnej strane by mal dominovať systém objektívov s maximálnym rozlíšením až 64 megapixelov. Neskôr v roku 2020, na februárovom veľtrhu MWC v Barcelone, by sme sa mali dočkať 5G verzie tohto zariadenia.

Pokiaľ sa z akýchkoľvek príčin nedočkáme Nokie 8.2, je tu možnosť, že uvidíme dostupnú Noku 2.3, poprípade červený variant veľmi kladne prijatej Nokie 7.2. Ešte pred časom sa očakávalo, že Nokia by mohla na konci tohto roka predstaviť aj vlajkovú Nokiu 9.1 PureView, jej vývoj ale údajne nepostupuje podľa predstáv spoločnosti.

Aj toto predstavenie by istým spôsobom dávalo zmysel. Prezentačné video totiž zobrazuje človeka lezúceho na vrchol, čo by mohlo symbolizovať vrchol ponuky. Nokia 9.2 by mala byť vybavená vylepšeným systémom Light fotoaparátov, procesorom Qualcom Snapdragon 855 a tiež operačným systémom Android 10. Možno nás fínska značka nakoniec prekvapí. Výsledok bude známy 5. decembra.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Fun rádio