MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus má na krku ďalší únik osobných údajov svojich užívateľov!
zdroj: OnePlus

OnePlus má na krku ďalší únik osobných údajov svojich užívateľov!

Čínsky výrobca prémiových smartfónov odmietol špecifikovať o aký útok išlo. Nepovedal nám ani to, koľko zákazníkov sa tento útok dotkol.

Spoločnosť OnePlus v piatok priznala, že došlo k porušeniu bezpečnosti osobných údajov. V oficiálnom vyhlásení napísala, že „neoprávnená osoba získala prístup k niektorým informáciám o objednávkach užívateľov.“ Do týchto informácií spadajú napríklad mená zákazníkov, ich telefónne čísla, e-mailové adresy a poštové adresy domov.

Číňania údajne objavili tento bezpečnostný únik len minulý týždeň. Zákazníkov, ktorých sa dotkol, budú informovať. Ubezpečili ich ale, že sa to netýka ich platobných informácií, hesiel, ani OnePlus účtov, takže ich peniaze by mali byť v bezpečí. 

OnePlus nám neprezradil, ako presne tento únik prebehol a kde nastala chyba. Píše ale, že „dôkladne skontroloval webovú stránku a uistil sa, že neexistujú podobné bezpečnostné chyby.“ To naznačuje, že problém sa mohol nachádzať priamo na stránke OnePlus, prípadne v ich online obchode, nie v samotných smartfónoch.

zdroj: OnePlus

Spoločnosť zároveň odmietla povedať, koľko zákazníkov sa tento únik dotkol. Dokonca to vyzerá, ako keby ho celý zľahčovali. Na svojej FAQ stránke píšu, že najhoršie, čo sa môže stať, je „že v dôsledku incidentu môžu užívatelia dostávať e-maily so spamom a phishingom.“ Faktom ale je, že spolu s e-mailovými adresami unikli aj celé mená zákazníkov, vrátane ich adries domov, čo môže byť podstatne nebezpečnejšie.

Ide už o druhý podobný incident spoločnosti OnePlus za posledné dva roky. V januári 2019 unikli osobné údaje o 40 tisíc zákazníkoch. Vtedy bola ale situácia ešte vážnejšia, keďže útočníci ukradli aj informácie o kreditných kartách.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio