MOBIL.sk MOBIL.sk

Snapchat nám prináša filter „Stroj času,“ ktorý vás v reálnom čase premení na starca či batoľa
zdroj: Snapchat | youtube.com

Snapchat nám prináša filter „Stroj času,“ ktorý vás v reálnom čase premení na starca či batoľa

Snapchat sa snaží prilákať na svoju aplikáciu nových fanúšikov pomocou efektu, ktorý je založený na rozšírenej realite. Ten z vás v priebehu sekundy spraví maličké dieťa alebo osobu po päťdesiatke.

Aplikácia Snapchat sa v poslednej dobe snaží presadiť na konkurenčnom trhu sociálnych sietí najmä svojimi novými hrami a originálnymi AR filtrami. V minulosti sa to ukázalo ako dobrá cesta. Keď nám pred časom predstavili filter na výmenu pohlaví, pritiahli k sebe množstvo nových užívateľov. Samotná spoločnosť Snap tvrdí, že v druhom kvartáli 2019 získali vďaka AR filtrom 7 až 9 miliónov nových užívateľov.

Ich najnovší počin v tejto oblasti je inšpirovaný virálnou aplikáciou FaceApp, ktorá bola svojho času hitom internetu. Nový filter s názvom „Time Machine“ alebo Stroj času z vás podobne ako ona teraz dokáže spraviť starého človeka. Navyše, do filtra pridali svoj pôvodný filter na vytvorenie vzhľadu bábätka a medzi týmito dvoma podobami môžete prepínať pomocou posuvníka.

zdroj: Snapchat

V priebehu sekundy sa tak môžete pozrieť na to, ako budete vyzerať o niekoľko desiatok rokov a naopak, ako ste asi vyzerali ako deti. Skvelé je, že filter funguje v reálnom čase, takže ho môžete využiť napríklad pri nakrúcaní vtipných videí. 

Filter „Time Mashine“ by mal byť celoplošne dostupný od včera a nájdete ho v dolnej časti rozhrania fotoaparátu. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť v oficiálnom videu od Snapu:

zdroj: Snapchat | youtube.com

Otázka teraz je, či sa vďaka filtrom podarí spoločnosti spraviť zo Snapchatu plnohodnotnú sociálnu sieť. Mnoho užívateľov využíva túto appku len na zábavu s filtrami a sociálne prvky ako posielanie fotiek priateľom či komunikáciu s nimi nevyužíva. Sám Snap hovorí, že 70% ich užívateľov sa s filtrami hrá celý deň.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio