MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj Samsung Galaxy S11 dostane pravdepodobne 120-hertzový displej!
zdroj: MOBIL.sk

Aj Samsung Galaxy S11 dostane pravdepodobne 120-hertzový displej!

Beta verzia Androidu 10 pre Samsung Galaxy Note 9 prezradila viac, než mala.

Každým rokom sa zákazník dočká lepšeích a rýchlejších smartfónov, ktoré vydržia dlhšie na jedno nabitie, majú vylepšený dizajn a takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Hoci sa pred pár rokmi tento trend vylepšovania mierne spomalil a smartfóny akoby začali prešľapovať na mieste, v budúcom roku nás čakajú ďalšie výrazné vylepšenia, ktoré sa zrejme stanú štandardom.

V tomto prípade je reč o obnovovacej frekvencii displeja. Displej je totiž bránou do sveta smartfónov a človek ho má na očiach v podstate neustále, preto je každé jeho zlepšenie veľmi pozitívne vítanou zmenou. Keďže veľkosť, rozlíšenie, jas či vernosť podania farieb sa už pri súčasných displejoch veľmi nemajú ako zlepšovať, výrobcovia sa začali zameriavať na ich obnovovaciu frekvenciu. V súčasnosti je štandardom 60 Hz frekvencia obnovovania, no všetko nasvečuje tomu, že budúci rok bude pre túto hodnotu prelomový.

Už teraz sa na trhu nachádza niekoľko herných smartfónov, ktoré ponúkajú lepšie hodnoty (90 Hz alebo 120 Hz), ale nejedná sa o zariadenia udávajúce trendy. V budúcom roku by sme sa však hodnoty 120 Hz mali dočkať v nových iPhonoch (ako sme písali v nedávnom článku) a najnovšie sa ukazuje, že takúto frekvenciu ponúknu aj vlajkové lode od Samsungu radu Galaxy S.

Kórejský blogger Ice Universe si totiž pri testovaní betaverzie Androidu 10 na Samsungu Galaxy Note 9 všimol možnosť prepnúť obnovovaciu frekvenciu zo štandardných 60 Hz na plynulejších 120 Hz. Prepnutie tejto hodnoty na Samsungu Galaxy Note 9 však nespôsobí žiadnu zmenu, keďže model na to nemá potrebnú hardvérovú výbavu. Budúcoročné modely radu Galaxy S však potrebné komponenty môžu mať a navyše budú poháňané rovnakou verziou Androidu.

Ďalšou, doplňujúcou správou je, že Samsungy Galaxy S11 dostanú zrejme novú verziu prostredia One UI s poradovým číslom 2. Tá má priniesť ďalšie úpravy v súčasnom (inak veľmi vydarenom) používateľskom prostredí. Používaniu juhokórejských vlajkových lodí tak bude ešte komfortnejšie ako doteraz.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio