MOBIL.sk MOBIL.sk

Z ceny, ktorú si Huawei pýta za výmenu displeja v skladacom Mate X, sa vám zatočí hlava!
zdroj: huawei.com

Z ceny, ktorú si Huawei pýta za výmenu displeja v skladacom Mate X, sa vám zatočí hlava!

Skladacie smartfóny, ktoré nám tento rok priniesol síce vyzerajú úžasne a futuristicky, no rozhodne nie sú pre každého. Ich cena môže presahovať 2000 eur, čo je na smartfón poriadne veľa. Navyše, aj cena za opravu je poriadne vysoká.

Huawei spustil v Číne predaj svojho prvého skladacieho smartfónu Mate X. Model s 8GB pamäťou a 512GB vnútorným úložiskom tu stojí 2160 eur, vďaka čomu ide o najdrahší z trojice ohybných mobilov, ktoré boli doteraz predstavené. Teraz čínska spoločnosť zverejnila cenu za oficiálny servis a výmenu komponentov tohto prelomového smartfónu.

Väčšina položiek sa zdá byť nastavená celkom rozumne. Výmena batérie stojí 35 eur, výmena alebo oprava krytu na batériu 45 eur a oprava zadnej kamery 90 eur. Suma, ktorá sa však od bežných mobilov výrazne odlišuje je za výmenu alebo opravu displeja. Jeho výroba je kvôli skladaciemu mechanizmu omnoho drahšia a to sa podpísalo aj na cene – Huawei si za to účtuje v prepočte 909 eur. 

zdroj: huawei.com

To je teda poriadna pálka, za ktorú by ste si na Slovensku mohli kúpiť napríklad úplne nový iPhone 11 128GB alebo Samsung Galaxy Note 10+ s tým, že by vám ešte stále niečo zostalo. Budúci majitelia skladacieho Mate X sa preto musia pripraviť na to, že by sa o svoj smartfón mali vzorovo starať. Každý pád ich totiž môže vyjsť na poriadny balík peňazí.

Ceny, ktoré sme vyššie uviedli platia pre čínsky trh. Mate X si v súčasnosti môžu kúpiť len v Číne. Aj keď Huawei nám sľúbil, že plánuje jeho predaj aj v ostatných častiach sveta, zatiaľ nevieme, kedy to bude. Hovorí sa, že dôvodom, prečo sa tento mobil na západných trhoch nepredáva, je najmä stále nevyriešená situácia ohľadom zákazu americkou vládou. Hauwei totiž aktuálne nemôže využívať Android s aplikáciami Google v svojich smartfónoch, čo by samotnému Mate X zrejme uškodilo. Jeho predaj u nás teda zrejme začne až po tom, čo sa táto situácia vyrieši.
y

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio