MOBIL.sk MOBIL.sk

VIDEO: Pozrite si reklamu na spoločnosť Nike, ktorú vytvorila umelá inteligencia
zdroj: Nike

VIDEO: Pozrite si reklamu na spoločnosť Nike, ktorú vytvorila umelá inteligencia

Zdokonaľovanie umelej inteligencie a jej využívanie so sebou prináša trend, ktorého sa mnohí obávajú – strata zamestnania u ľudí. Marketéri si možno doteraz mysleli, že ich sa niečo také zatiaľ netýka. Máme však pre nich zlú správu – umelá inteligencia práve vytvorila vlastnú reklamu.

Reklama, ktorá sa minulý týždeň objavila na YouTube a je dielom umelej inteligencie, nesie názov I & KENNEDY. Ide o neoficiálnu reklamu na spoločnosť Nike od copywritera a odborníka na umelú inteligenciu Jeana-Baptiste Le Diveleca. 

Pokiaľ ale očakávate silné motivačné video s nádhernými zábermi a rýchlymi prestrihmi, ako sme zvyknutí u Nike, musíme vás sklamať. Výsledok tvorí jeden motivačný príhovor, ktorý umelá inteligencia vytvorila. Aj keď vo výsledku pôsobí trochu chaoticky a neusporiadane, má v sebe určitú energiu a inšpiráciu charakteristickú pre športové reklamy.

zdroj: Le Divelec Jean-Baptiste | youtube.com

„Ako kreatívca ma fascinujú neurónové siete, najmä pokiaľ ide o neurónové siete schopné vytvárať umenie, maľby hudbu a podobne,“ povedal autor pre TNW. „Chcel som s ňou trochu experimentovať z prvej ruky a pokúsiť sa vytvoriť reklamu. Tak som vzal jednu z najikonickejších značiek na svete, Nike a začal hľadať všetky reklamné manifesty, ktoré som bol schopný nájsť.“

Dôvod, prečo si Divelec vybral práve Nike je množstvo ich reklamných videí, sloganov a manifest. Vedel, že táto spoločnosť mu vie poskytnúť množstvo dát pre vytvorenie uspokojivého výsledku. Aby dokázala umelá inteligencia tvoriť určitý obsah, je potrebné ju na to vytrénovať a na to potrebuje množstvo materiálov, z ktorých sa môže učiť. Divelec ju trénoval na dátach od Nike, ktoré vyprodukovala za posledných sedem rokov.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio