MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapík nachytal obyvateľov San Francisca. Celé mesto oblepil nálepkami slúchadiel AirPods
zdroj: zhivko / pxhere.com

Chlapík nachytal obyvateľov San Francisca. Celé mesto oblepil nálepkami slúchadiel AirPods

Kanadské žartíky. Ľudia, ktorí ich pripravujú iným, ich milujú. Tí, čo sú nachytaní, ani veľmi nie. Do prvej skupiny patril v tomto prípade človek menom Pablo Rochat a do tej druhej obyvatelia amerického mesta San Francisco.

Každý, kto vlastní bezdrôtové slúchadlá typu True Wireless, vie, že tento typ slúchadiel má jednu veľkú nevýhodu. Vďaka svojej miniatúrnej veľkosti môžu veľmi ľahko padnúť a používateľ ich tak môže stratiť. A slúchadlá AirPods majú aj v tejto kategórii svoje špeciálne miesto.

Sú malé, ľahké a v uchu ich nedrží ani gumená zátka vo zvukovode. postačí teda nešťastní pohyb a pokiaľ vám v ušiach ráve nehrajú, veľmi ľahko o jedno z nich môžete prísť. Síce je vždy možné kúpiť náhradné slúchadlo, ale aj jedno z nich je vcelku drahou záležitosťou.

Tohto fenoménu sa pokúsil využiť umelec Pablo Rochat, ktorý sa rozhodol zahrať na strunu strachu zo straty práve používateľom slúchadiel AirPods. Vytvoril teda nálepky v životnej veľkosti slúchadiel AirPods a rozhodol sa nimi oblepiť chodníky a verejné priestranstvá v San Franciscu.

Celý svoj experiment sa rozhodol zverejniť na sociálnej sieti Twitter, kde pripojil aj krátke video toho, ako jednu z nálepiek priliepa v meste. Následne sa rozhodol pozorovať, či tieto nálepky budú v používateľoch vyvolávať paniku. Sám je totiž majiteľom slúchadiel AirPods a hoci zatiaľ žiadne slúchadlo nestratil, priznáva, že mu vypadávajú z uší pravidelne.

airpods-2854300_1920.jpg
pixabay.com

Pablo tak bol svedkom hneď niekoľkých preľaknutých jedincov, ktorí po spozorovaní nálepky začali dychtivo kontrolovať, či nejde práve o ich slúchadlo. Nálepky vyzerajú veľmi realisticky, takže to nebolo zložité. Týmto ľuďom, po tom, čo sa ubezpečili, že nejde o ich slúchadlo, samozrejme, aj oznámil, že boli nachytaní. Kým niektorí to brali s humorom ako spestrenie dňa, boli vraj aj takí, ktorých to nahnevalo.

Pablo dokonca v jednom zo svojich tweetov zverejnil aj šablóny nálepiek, aby si podobný kanadský žartík mohli pripraviť ľudia na celom svete a umiestňovať ich vo svojom okolí. Pripojil k nim aj šablóny novších (a drahších) AirPods Pro. Pablo dúfa, že jedného dňa sa mu podarí nachytať samotného Tima Cooka, ako sa bude snažiť dvihnúť "svoje" slúchadlo AirPod.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio