MOBIL.sk MOBIL.sk

Zlodeji sa chválili ukradnutými autami na Instagrame. Skončili vo väzení
zdroj: zdroj Polícia West Yorkshire

Zlodeji sa chválili ukradnutými autami na Instagrame. Skončili vo väzení

Človek by si povedal, že hlavným pravidlom akéhokoľvek zlodeja je, aby o svojich zločinoch nikomu nehovoril. Tí v dnešnom článku sa to rozhodli ignorovať a svojimi "trofejami" sa rozhodli chvaliť na Instagrame, čím sa usvedčili sami.

Polícia zo Západného Yorkshiru chytila gang, ktorý kradol luxusné autá. Na tom by nebolo nič výnimočné, keby sa tak nestalo na základe ich príspevkov na sociálnej sieti Instagram. Zlodeji sa totiž zo svojimi luxusnými lupmi fotili a fotky zverejňovali na profile s názvom Mr. Dingers, aby pritiahli viac sledovateľov. Jediné, čo však pritiahli, bola polícia. Tá ich zadržala v meste Leeds.

instagram zlodeji aut policia
Takto vyzeral usvedčujúci obrázok / zdroj Polícia West Yorkshire

Web BBC vo svojej správe úvádza, že 21-ročný Frankie Allwork uverejnil obrázok ukradnutého modelu Audi A6 za 60 tisíc libier. Pózoval na ňom s kliešťami, pričom tvár mal zakrytú emoji obrázkom. Ďalší obrázok obsahoval Seat Leon FR za 30 tisíc libier a bol ukradnutý v tú istú noc. Tieto obrázky následne polícia dokázala vytiahnuť z jeho mobilu aj v stave pred úpravou, čo ho nakoniec usvedčilo.

Aj ďalší komplici, 20-roční James Holroyd a Bryn Kerry zverejňovali fotografie na danom účte. Títo traja spoločne v priebehu rokov ukradli autá za 568 tisíc libier. Táto činnosť však nebola ich jedinou zárobkovou činnosťou. Miestami tiež vykrádali domy, pričom pri jednej z takýchto lúpeží po sebe jeden zo zlodejov nechal cigaretový ohorok, na základe čoho bola vykonaná analýza jeho DNA.

policia zlodeji auta instagram
Zlodeji sa svojimi lupmi chválili na Instagrame prostredníctvom fotiek a videí / zdroj: Polícia West Yorkshire

Pred súdom sa všetci traja ku zločinom priznali a na základe výpovede jedného z nich sa im pripísala ešte ďalšia krádež Mercedesu za 100 tisíc libier z januára 2019. Všetci traja boli odsúdení na trest odňatia slobody od 32 do 64 mesiacov. K riešeniu celej veci dopomohol aj britský bulvár The Sun, ktorý o účte písal už skôr v priebehu tohto roku. Polícia si ho totiž začala všímať práve na základe ich článku.

zlodeji auta instagram policia
Traja mladíci už za lúpeže sedia vo väzbe / zdroj: Polícia West Yorkshire

Aj na tomto prípade sa odzrkadľuje dnešná doba. Väčšina ľudí na Instagrame zverejňuje doslova každý detail zo svojho života, pričom si o vás tieto osobné informácie dokáže naštudovať úplne každý. Môže to uškodiť bežnému človeku a ako už určite zistili protagonisti dnešného článku, škodí to aj bežnému menej bystrému zlodejovi, ktorý má potrebu chváliť sa okrádaním ľudí.

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio