MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei by nám mohol priniesť ohybnú „vyklápačku“ po vzore Motorola Razr
zdroj: motorola.com

Huawei by nám mohol priniesť ohybnú „vyklápačku“ po vzore Motorola Razr

Motorola nám pred pár dňami priniesla skladací smartfón, ktorý je ale úplne iný ako konkurencia. Mnohým ľuďom sa ich predstava ohybného smartfónu páči viac ako konkurenčný Galaxy Fold či Mate X a Huawei sa preto rozhodol, že začne pracovať na niečom podobnom.

Nová Motorola Razr sa neohýba ako kniha, ale jej konštrukcia pripomína klasické vyklápacie mobily. V súčasnosti je jediná na trhu svojho druhu, no to by sa už čoskoro mohlo zmeniť. Samsung nám už v minulosti potvrdil, že druhá generácia Galaxy Fold sa bude skladať vertikálne a nový patent naznačuje, že nad podobným riešením uvažuje aj Huawei.

Patent, na ktorý upozornil Techieword popisuje smartfón s predĺženým displejom a extrémne tenkými rámikmi. Ohýbací mechanizmus je umiestnený vo vertikálnom strede zariadenia, takže sa bude vyklápať podobne ako Razr. 

zdroj: techieword.com
zdroj: techieword.com

Zaujímavé je, že na nákresoch nevidíme žiadny výrez pre prednú kameru, čo naznačuje, že Huawei by mohol využiť technológiu fotoaparátu umiestneného pod obrazovkou. Zadná strana nám pripomína vlajkové lode rady P od tohto výrobcu. Nachádza sa tu trojica fotoaparátov umiestnených vertikálne v ľavom hornom rohu spolu s LED pleskom.

Na zariadení vidíme len jeden displej. Motorola Razr ich ponúka dva – jeden hlavný s možnosťou ohýbania a druhý sekundárny, ktorý sa využíva v zatvorenom stave. 

Na záver ale musíme povedať, že tento patent nedokazuje, že nám Huawei skutočne plánuje priniesť podobné zariadenie. Ako to už pri patentoch býva, občas fungujú len ako záruka pre spoločnosť, ktorú nikdy nevyužijú. Minimálne to ale naznačuje to, že Huawei sa s myšlienkou skladacieho smartfónu s trochu rozdielnym dizajnom pohráva.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio