Mobil.sk Mobil.sk

Nokia vstúpi do nového segmentu. Predstaví smart televízor Nokia TV
zdroj: MOBIL.sk

Nokia vstúpi do nového segmentu. Predstaví smart televízor Nokia TV

Značku Nokia si väčšina ľudí spája s mobilnými telefónmi. istú dobu vyrábala aj smart doplnky, no tento biznis nakoniec predala. Ich novým produktom bude smart televízor.

Správu o televézore značky Nokia priniesol web Flipkart, ktorý sa zaoberá predajom online predajom produktov. Značka Nokia sa tak pridá k menám ako Xiaomi a Huawei, ktoré síce zákazníci najsilnejšie vnímajú kvôli smartfónom, ale v portfóliu majú aj elektroniku z iných segmentov ako kolobežky, televízory, čističky vzduchu a podobne.

Smart televízor Nokia TV má byť vyrábaný a predávaný v Indii. V tomto momente sa o ňom toho veľa nevie, Nokia zatiaľ iba ohlásila, že tento produkt pripravuje. Malo by sa však jednať o 55-palcový televízor s rozlíšením 4K UHD. Technológiou displeja môže byť QLED, OLED alebo LCD. O skvelý zvuk sa postará spoločnosť JBL a operačným systémom televízora bude Google Android 9.0 Pie s podporou aplikácií Google play Store.

nokia mobily ilustračné symbian
wikimedia.org

Súčasťou produktu by malo byť aj inteligentné stmievanie, ktoré sa postará o lepší kontrast a verné podanie čiernej farby. Už z výroby by mali byť na televízore predinštalované služby ako Amazon prime či Netflix.

Nie je známy ani presný dátum predstavenia, ale vzhľadom na patent sa očakáva, že Nokia by mohla tento produkt predstaviť začiatkom decembra, aby stihla vianočnú nákupnú sezónu. Keďže sa produkt začne predávať v Indii, očakáva sa aj agresívna cenová politika. Nokia tak bude môcť konkurovať zproduktom ako Xiaomi Mi TV , OnePlus TV alebo Motorola TV, ktoré sa na tamojšom trhu už predávajú.

NOKIA-5-1-PLUS-HD2.jpg
Tiger Mobiles

V súčasnosti nevieme, či sa Nokia rozhodne predávať tento svoj produkt aj v Európe. India je väčším rozvíjajúcim sa trhom, preto mnohé značky v tejto krajine ponúkajú produkty, ktoré inde nenájdeme. V Európe sú navyše udomácnené štandardné značky, ktoré ľudia vnímajú nielen cez ich meno, ale aj široké portfólio produktov a kvalitu. Nokia by to preto mohla mať v Európe podstatne ťažšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Fun rádio