MOBIL.sk MOBIL.sk

Taiwan zakázal predaj troch smartfónov Huawei! Toto je dôvod
zdroj: huawei.com

Taiwan zakázal predaj troch smartfónov Huawei! Toto je dôvod

Huawei už nemá problém len s americkou vládou, ktorá blokuje jeho spoluprácu s americkými spoločnosťami. Najnovšie sa voči nim ohradil Tawian, ktorý zakázal predaj hneď troch smartfónov vyrábaných touto čínskou spoločnosťou.

Národná komisia pre komunikáciu Taiwanu zakázala predaj vlajkových lodí Huawei P30 a P30 Pro spolu so smartfónom Nova 5T. V tomto prípade ale ide o iné dôvody, ako má americká vláda. Komisia sa neobáva špehovania čínskou vládou, ale vadí im to, ako je Taiwan označovaný v operačnom systéme. 

V troch smartfónoch od Huawei je Taiwan označený ako Taiwan, Čína. Tento názov sa užívateľom zobrazí, ak si medzi kontakty uložia niekoho z Taiwanu a tiež sa zobrazuje v zozname času v jednotlivých častiach sveta.

Tchaj-pej, hlacvné mesto Taiwanu | zdroj: wikipedia.org

Taiwan, ktorého celý názov je Čínska republika, má s Čínskou ľudovou republikou problematické vzťahy. Aj napriek tomu, že obidve krajiny majú už viac ako 70 rokov rozdielne vlády, ČLR by ich chcela zjednotiť a Taiwan nikdy neuznala ako štát. V dôsledku ich nátlaku ho neuznali ani ďalšie krajiny vrátane Slovenska.

Taiwan pokladá označenie spojené s Čínou za urážku. Komisia napísala v oficiálnom vyhlásení: „Označenie v týchto telefónoch neodráža fakty a dokonca poškodilo dôstojnosť našej krajiny.“ Smartfóny budú v krajine zakázané až do momentu, kým Huawei v operačnom systéme nebude odkazovať na Taiwan ako samostatnú republiku.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio