MOBIL.sk MOBIL.sk

Lajky na Instagrame to majú spočítané! Sociálna sieť ich začala skrývať globálne
zdroj: MOBIL.sk

Lajky na Instagrame to majú spočítané! Sociálna sieť ich začala skrývať globálne

Test, ktorý pár mesiacov prebiehal vo vybraných štátoch sveta, sa mení na nový globálny štandard. Instagram prestáva zobrazovať lajky pri fotografiách.

Len pred týždňom sa zástupcovia Instagramu rozhodli rozšíriť test s nezobrazovaním počtu lajkov na Spojené štáty. Od včera sa už začínajú skrývať celosvetovo. Šéf Instagramu, Adam Mosseri, o tejto zmene povedal, že je to všetko o zmene, ako ľudia (a špeciálne mladí používatelia) vnímajú túto sociálnu platformu.

"Dnes už malá časť ľudí na Instagrame celosvetovo nebude môcť vidieť, aký počet lajkov dostávajú fotografie iných ľudí," uviedol Mosseri vo svojom včerajšom tweete. Používatelia však stále budú mať prístup k počtu lajkov na svojom obsahu.

Instagram, ktorý je vlastnený Facebookom, sa pre tento experiment rozhodol už pred pár mesiacmi. Najprv ho skúšal na menších vzorkách používateľov, ku ktorým postupne pridával nové krajiny. Sociálna sieť sa tak rozhodla, aby odstránila tlak na používateľov, ktorý v nich večné porovnávanie sa s inými vyvoláva.

smartphone_notebook_social_media_instagram_internet_web_google_communication-484073.jpg
pxhere.com

Spoločnosť Facebook bola nadšená z prvých výsledkov, ktoré táto zmena na používateľoch spôsobila. Len veľmi malé percento používateľov sa o nej totiž vyjadrovalo negatívne. Časť z nich rozdiel nevidí, ale čo je podstatné, citlivejšie povahy uvádzajú, že výrazne prispela k ich mentálnej pohode.

Aj sociálna sieť Facebook začala 27. septembra skrývať lajky na svojej platforme. Pre svoj experiment si zvolila Austráliu a boli doň zahrnuté reklamy. Teraz sa čaká na spätnú väzbu, aby mediálny gigant zistil, či bude mať táto zmena podobné účinky aj na používateľov Facebooku.

Facebook takto testuje rôzne funkcie predtým, než ich uvedie do čivota globálne. Testovacím panákom sa v minulosti stalo už aj Slovensko. To sa dostalo medzi krajiny, kde Facebook zisťoval reakcie na tzv. Prieskumník, ktorý oddeľoval obsah ľudí a stránok. Po nejakom čase však spoločnosť usúdila, že tento experiment sa jej plošne do praxe zavádzať neoplatí, preto vrátila funkčnosť Facebooku v testovacích krajínách do pôvodného stavu.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio