MOBIL.sk MOBIL.sk

Žena si dala opraviť iPhone do Apple Store! To, čo našla medzi odoslanými správami ju zhrozilo
zdroj: pexels.com

Žena si dala opraviť iPhone do Apple Store! To, čo našla medzi odoslanými správami ju zhrozilo

Naše smartfóny v sebe ukrývajú množstvo osobných a citlivých údajov, na ktoré si musíme dávať pozor. Platí to aj v prípade, že ho zveríme do rúk niekomu, kto na prvý pohľad vyzerá dôveryhodne – ako napríklad zamestnanec Apple. Dokazuje to aj najnovší príbeh z USA od ženy menom Gloria Fuentes.

Američanka si pred týždňom chcela nechať opraviť svoj iPhone v oficiálnom obchode Apple Store v Kalifornii. Odovzdala ho jednému zo zamestnancov, ktorý mal za úlohu iPhone opraviť. So zariadením strávil nejaký čas a údajne si od nej dvakrát vypýtal prístupové heslo, takže mal prístup ku všetkým súborom.

Keď prišla Gloria domov, zistila, že z jej telefónu bola odoslaná správa s fotkou na neznáme číslo. Šlo o „veľmi osobnú fotografiu, ktorú odfotila pre svojho priateľa.“ Zamestnanec, ktorý iPhone opravoval si musel prezerať fotogalériu a keď našiel túto konkrétnu fotografiu, odoslal si ju na svoj mobil. Navyše, pri fotografií bola aj geolokácia, takže mohol ľahko zistiť, kde býva.

zdroj: pexels.com

„Nedokážem vyjadriť, ako znechutene som sa cítila a ako dlho som plakala, keď som to uvidela,“ povedala Gloria pre Washington Post. Vrátila sa preto naspäť do Apple Store, priamo za zamestnancom. Ten tvrdil, že nevedel o žiadnej správe na cudzie číslo.

Žena si ešte pred tým, ako iPhone odovzdala do cudzích rúk, vymazala niektoré osobné údaje ako napríklad finančné dáta. Plánovala si aj vymazať všetky fotografie, avšak zabudla na to, pretože čas, na ktorý bola v Apple Store objednaná, sa jej presunul a musela sa ponáhľať. 

Apple sa začal týmto prípadom okamžite zaoberať. Zamestnanec podľa ich slov „konal ďaleko za hranice prísnych pokynov na ochranu osobných údajov, ktorých sa zamestnanci Apple držia.“ Z toho dôvodu bol prepustený. Gloria to ale nechce nechať len tak a s bývalým zamestnancom pôjde pred súd.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio