MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook opravuje chybu, počas ktorej sa popri jeho používaní púšťala kamera
zdroj: pexels.com

Facebook opravuje chybu, počas ktorej sa popri jeho používaní púšťala kamera

Pred pár dňami sme písali o chybe, ktorá sa objavila v iOS aplikácií Facebook a na pozadí spúšťala zadnú kameru bez vedomia užívateľov. Modrá sociálna sieť tvrdí, že ju už opravila a nemáme sa čoho obávať.

Na chybu upozornil Joshua Maddux na svojom Twitteri. Všimol si, že pri otvorení fotografie a následnom minimalizovaní v aplikácií Facebook sa na pozadí objaví zapnutá zadná kamera. Chyba sa týkala len systému iOS 13.2.2. Keď ju Maddux testoval na staršom iOS 12, nič podobné neobjavil. Navyše, kamera sa otvorila len v prípade, že Facebook mal povolenie k jej používaniu.

zdroj: @JoshuaMaddux | twitter.com

Okamžite sa objavili obavy o našu bezpečnosť a súkromie. Zdalo sa, že Facebook využíva zadnú kameru nevedomky na pozadí, zatiaľ čo užívateľ scrolluje nástenkou. O to väčšie bolo podozrenie vzhľadom na to, koľko káuz v súvislosti so súkromím už táto sociálna sieť mala. 

Facebook na nič nečakal a krátko na to sľúbil, že tento problém odstráni. Včera zverejnil novú verziu aplikácie, ktorá by už nemala zobrazovať kameru na pozadí. Aktualizovať ju môžete priamo v App Store. Facebook teda zareagoval pomerne rýchlo, za čo si zaslúži pochvalu.

Na druhej strane ale stále nevieme, ako tento bug vznikol. Facebook napísal, že šlo o chybu, „kde aplikácia po klepnutí na fotografiu čiastočne prešla na obrazovku fotoaparátu.“ Tvrdia, že kamera nezachytávala žiadne fotografie a šlo teda len o kozmetický problém, ktorý nijak neohrozil súkromie užívateľov. Budeme im teda veriť, no aj tak odporúčame, aby ste aplikáciu Facebook čo najskôr aktualizovali.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio