MOBIL.sk MOBIL.sk

Staňte sa skutočným majstrom Instagramu! Toto sú naše tipy a triky, ako na to
zdroj: MOBIL.sk

Staňte sa skutočným majstrom Instagramu! Toto sú naše tipy a triky, ako na to

Všetci dobre vieme, že Instagram je hlavne o fotkách, ale nezabúdajme, že nie "iba" o fotkách. Aby ste mali instagramový účet ako skutočný profík a prilákali tak množstvo sledovateľov, je potrebné dbať na niekoľko drobností. Tie totiž dokážu urobiť z priemerného profilu majstrovský a vás vyniesť na instagramový Olymp.

1. Majte tému a ideu

Áno, dnes môže mať instagramový profil naozaj každý. Ale rozhodne nie na každý profil sa dá pozerať. Chalan sa odfotí na rybách, v servise, odfotí kvet, neskôr zľavu na ponožky v obchodnom dome a sledovateľ sa vôbec nevyzná, o čo autorovi vlastne ide. V tom horšom prípade vás prestáva sledovať. Dajte svojim fotkám tému. Príroda, ľudia, jedlo alebo čokoľvek, čo vás zaujíma a držte sa jej. Vrana k vrane sadá, a tak si vás ľudia s rovnakými záujmami neskôr nájdu a obľúbia. Pokiaľ máte viacero záujmov, jednoducho si vytvorte viacero účtov, aby mal každý svoju vlastnú tvár.


2. Svetlo a farby

Ak je prirodzené svetlo kráľom, tak farba je určite kráľovnou. Nefoťte sa v tieni, foťte sa niekde, kde je mäkké prirodzené svetlo. Čo sa týka farieb, snažte sa urobiť svoj profil zaujímavým. Vyblednuté a šedé fotky nikoho neočaria a v záplave ostatných farebných záberov vo feede s fotkami sa tie nevýrazné môžu doslova stratiť.

Last one from Greece🙏😌 #purehappiness

Príspevok, ktorý zdieľa Kristina Cincurova (@kristinacincurova),

zdroj: instagram.com

3. Dolaďovanie

Ide o veľmi podstatnú časť prípravy fotiek. Nikdy nezverejňujte fotky narýchlo. Kľudne môžete odfotiť niečo zaujímavé cez deň a ak budete mať chvíľu času, poobede si nad to sadnite, urobte výrezy, upravte vyváženie bielej, zvýraznite, čo je potrebné a nahoďte filter. K filtru mám ešte jednu poznámku, Nech už fotíte čokoľvek, snažte sa nakoniec používať vždy ten istý filter. Vaše fotografie tak budú vyzerať konzistentne, čo vášmu profilu dodá profesionálny dojem.

4. Rozprávajte fotkou príbeh

Popis fotky by nemal byť zbytočne dlhý a keď už je, nech je to niečo zaujímavé, vtipné, trefné alebo podobne. Nezabúdajte však, že Instagram je v prvom rade o fotkách. Ak už chcete popis dobre využiť, dajte ľuďom príbeh. Alebo ich jednoducho vyzvite k činnosti. Niečo na spôsob: "Ako by ste mi pomenovali toto roztomilé šteňa?" alebo "Ktorý pár tenisiek by ste si kúpili?" Sledovatelia sa začnú zapájať a tým sa zväčší dosah vášho príspevku na ľudí.

5. Hashtagy

Hashtagy sú ďalšou veľmi dôležitou súčasťou Instagramu. Dvojkrížikom a slovom za ním dávate fotke akúsi príslušnosť k téme alebo skupine. A pokiaľ si chce ktokoľvek na Instagrame nájsť fotky na nejakú tému, zadá hashtag. Preto dbajte na ich správny výber. Na internete existuje veľa stránok, kde si môžete pozrieť tie najsledovanejšie hashtagy a zabezpečiť tak, aby vaše fotky videlo viac ľudí. Zároveň ich však kombinujte aj s hashtagmi, ktoré sú adresnejšie a menej bežné, pretože v skupine fotiek s veľmi rozšíreným hashtagom, sa tá vaša môže ľahko stratiť pod nánosmi fotografií ostatných používateľov. K jednej ich môžete zadať až 30, ale samozrejme to nemusíte preháňať. Sedem je pre hashtagy vraj to správne číslo. A je skvelé, ak medzi popisom fotky a hashtagmi vynecháte riadok, aby sa vo vašom príspevku lepšie orientovalo. Je tiež super, pokiaľ si vytvoríte svoj vlastný hastag.

6. Kedy a ako často zverejňovať?

Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Ideálne je zverejňovať jeden príspevok denne, ktorý bude ale vizuálne perfektný a nápaditý. Pokiaľ sa chcete podeliť o nejaké momenty, využite radšej Insta-príbehy. Tie zastávajú funkciu osobného denníka, takže ak robíte príbehy zaujímavo, vaši sledovatelia sa k vám budú radi vracať. Nezabudnite tiež, že rovnako dôležitý je čas, kedy príspevky zverejňujete. Zväčša platí, že najlepší dosah majú príspevky vo večerných hodinách, zhruba od šiestej do deviatej hodiny. Ale je to samozrejme individuálne. Treba skúšať alebo si založiť biznis profil, kde máte funkciu Insights, ktorá vám ukáže štatistiky k vášmu účtu. Veľmi fajn prístup je aj zverejňovanie fotiek v rovnakom čase. Ľudia si zvyknú na vaše príspevky a budú ich podvedome očakávať a tešiť sa na ne. Na časovanie príspevkov môžete využiť napríklad appku Later (iOS, Android, Web)

Samozrejme rád nikdy nie je dosť. K rôznym postupom by sa dalo vyjadrovať do nekonečna. Ale kedže je Instagram najmä o fotkách, je potrebné sa venovať najmä im. Schválne, nájdete práve teraz vo svojom okolí niečo zaujímavé, čo by stálo za fotku na Instagram?


Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio