Mobil.sk Mobil.sk

Motorola Razr: Legenda je späť!
zdroj: Motorola

Motorola Razr: Legenda je späť!

Spoločnosť Motorola predstavila produkt, na ktorý čakali mnohí. Siahla po dizajne svojej legendy - Motorola Razr a urobila z nej skladací smartfón. Ten za 15 rokov od svojho predstavenia nestratil takmer nič na svojej vizuálnej výnimočnosti.

Pôvodná Motorola Razr V3 bola predstavená v júli roku 2004. Išlo o véčkový mobil s unikátnym tenkým dizajnom a leptanou kovovou klávesnicou. Najprv bola jeho cena relatívne vysoká, pretože Motorola ho marketingovo zacielila ako módny doplnok. Túžili po ňom preto mnohí zákazníci. Neskôr však jeho cena klesla a model sa tak stal dostupným aj pre širšie masy.

motorola razr 2020
Motorola Razr (2020) / Motorola

Výsledkom toho bolo celosvetovo predaných 130 miliónov kusov modelu Razr V3, ktorý mobilnú divíziu Motoroly vytiahol z červených čísel. Nasledovalo niekoľko nástupcov, ale žiadny z nich už u zákazníkov nezaznamenal taký veľký úspech. Po 15 rokoch Motorola predstavila skladací smartfón Razr, ktorý sa vracia ku koreňom so súčasnými špecifikáciami.

Motorola Razr
Motorola Razr (2020) / Motorola

Motorola sa s myšlienkou skladacieho displeja pohrávala už od roku 2015. Dnes predstavila nový model Razr so skladacím displejom. Ten každým centimetrom odkazuje na pôvodnú Motorolu Razr a je krásnym symetrickým hardvérovým kúskom. Motorola Razr dostala do vienka 6,2-palcový AMOLED displej s rozlíšením 2142 x 876 pixelov a pomerom strán 22:9. Ten sa skladá na polovicu vo vodorovnej osi ako dámska pudrenka.

Motorola Razr
Motorola Razr (2020) / Motorola

Vonkajší Quick View displej má uhlopriečku 2,7 palca, rozlíšenie 800 x 600 pixelov a slúži na rýchly prístup k vybraným funkciám ako notifikácie, Google asistent, náhľadový displej a podobne, aby ste pri menších úkonoch Razr nemuseli zbytočne otvárať. Čo sa týka vnútornej výbavy, smartfón poháňa čip Qualcomm Snapdragon 710. Razr je vybavený 6 GB RAM a 128 GB úložiskom pre súbory. Selfie kamerka má rozlíšenie 5 megapixelov a hlavný fotoaparát je 16-megapixelový. O prísun energie sa stará batéria s kapacitou 2510 mAh.

Motorola Razr
Motorola Razr (2020) / Motorola

Operačným systémom bude systém Android od Google, ktorý je pre skladacie smartfón prispôsobený. Zaujímavosťou je špeciálny retro režim, keď sa v spodnej časti otvoreného displeja bude zobrazovať plochá klávesnica leptaná do kovu, ktorú si pamätáme z Razru V3. Nový Razr má oproti predchodcovi aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá je v tomto prípade umiestnená v tlačidle na "brade" smartfónu.

Motorola Razr
Motorola Razr (2020) / Motorola

Ako ste si určite všimli, nejedná sa o dychberúce špecifikácie, ale o to tu vôbec nejde. Motorola Raz je aj v roku 2020 exkluzívnou módnou záležitosťou a nemá ambície mať tie najlepšie špecifikácie. Cenovku však vysokú mať bude. Záujemcovia si budú musieť pripraviť zhruba 1500 eur a model sa začne predávať na začiatku roka 2020. Najprv bude novinka dostupná výhradne pre amerického operátora Verizon, no neskôr by sa Motorola Razr mala začať predávať aj v ostatných kútoch sveta.

zdroj: Motorola
zdroj: Motorola
zdroj: Motorola

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Fun rádio