MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram dostáva novú funkciu Reels, ktorá sa až nápadne podobá na TikTok!
zdroj: Josh Constine | youtube.com

Instagram dostáva novú funkciu Reels, ktorá sa až nápadne podobá na TikTok!

Kráľom sociálnych sietí je bezo sporu Facebook so svojimi appkami Messenger, Instagram aj WhatsApp. Nie je žiadnym tajomstvom, že akonáhle zaregistruje na trhu konkurenta, pokúsi sa ho odkúpiť, alebo skopíruje jeho funkcie.

Taký je aj prípad TikToku, sociálnej siete z Číny, ktorá je populárna aj na Slovensku. Aby mu Facebook mohol konkurovať, rozhodol sa „nadrzovku“ skopírovať niektoré jeho funkcie a vložiť do Instagramu pod názvom Reels - zatiaľ ale iba v rámci testovania.

zdroj: Josh Constine | youtube.com

Reels je nová funkcia, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať krátke 15 sekundové vertikálne videá, ktoré môžu následne pridať do svojich príbehov. Nájdete ju priamo v možnosti nakrúcania Stories spolu s režimami ako Boomerang či Super-Zoom a vyzerá to tak, že bude veľmi jednoduchá na používanie. 

Umožňuje napríklad vybrať hudbu z knižnice Instagramu alebo využívať audio nahrávku z „Reelsu“ iného užívateľa – podobne ako TikTok. Nastaviť si môžete aj rýchlosť videa, časovač alebo pridať titulky. Instagram verí, že Reelsy budú novým virálnym hitom a tie najlepšie chce zverejňovať v sekcií Preskúmať spolu s populárnymi príspevkami.

zdroj: Josh Constine | youtube.com

„Príbehy na Instagrame boli vždy miestom pre vyjadrenie sa a veríme, že tento nový formát má veľký potenciál, ktorý umožní ľuďom naplno využiť svoju kreativitu,“ povedal o funkcií Robby Stein, produktový riaditeľ Instagramu.

Aj keď inšpirácia TikTokom je viac ako očividná, Reels zatiaľ neponúka ani zďaleka toľko možností. Dôvod je zrejme aj ten, že je iba vo fáze testovania a Instagram chce zistiť, ako sa užívateľom zapáči. Testovanie momentálne prebieha v Brazílii pre systémy iOS aj Android.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio