MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple nám vraj už zajtra predstaví MacBook Pro so 16 palcovou obrazovkou
zdroj: Apple

Apple nám vraj už zajtra predstaví MacBook Pro so 16 palcovou obrazovkou

Dlho očakávané MacBooky Pro so 16 palcovou obrazovkou sú bližšie, ako by sme si mysleli. Apple nám ich má predstaviť už čoskoro!

Portál Bloomberg informoval, že do predstavenia novej série MacBookov Pro zostáva už len jeden deň. Apple by podľa neho mal v tichosti spustiť predaj prémiových laptopov, ktoré sa budú v mnohých ohľadoch odlišovať od predchádzajúcich generácií. 

V prvom rade už nepôjde o 15 palcový model, ako sme boli zvyknutí. MacBook Pro by mal dostať väčšiu, 16 palcovú obrazovku. Navyše, Apple vraj kompletne prekopal aj klávesnicu, ktorá by teraz mala byť omnoho spoľahlivejšia. Aktuálne MacBooky Pro využívajú tzv. motýľovú klávesnicu, na ktorú sa ale mnoho majiteľov sťažovalo kvôli zaseknutým klávesniciam, opakovaným stlačeniam a ďalším problémom.

zdroj: Apple

16 palcový MacBook Pro by mal pôsobiť ako náhrada MacBooku Pro s 15 palcovou obrazovkou, nie ako úplne nové produktová rada. To znamená, že aj cena by mala zostať viac-menej podobná. 15 palcový MacBook Pro sa v súčasnosti na Slovensku predáva za cenu približne 2 800 eur. Nepotvrdili sa tak fámy, že 16 palcové MacBooky by mali byť o niečo prémiovejšie.

Ako sme spomínali, nový 16 palcový MacBook Pro by mal byť predstavený už zajtra, 14. novembra. S predajom by mal začať nasledujúci týždeň. V tohtoročných plánoch spoločnosti Apple sa však ešte okrem neho nachádza jeden produkt – prémiový Mac Pro. Ten by nám maa predstaviť niekedy v decembri.

Najnovšie z kategórie: Macbook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio