MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook Pay je nový platobný systém pre WhatsApp, Instagram, Messenger a Facebook
zdroj: MOBIL.sk

Facebook Pay je nový platobný systém pre WhatsApp, Instagram, Messenger a Facebook

Spoločnosť Facebook predstavila nový platobný systém Facebook Pay, ktorý budú využívať jej služby.

Keď Facebook začal nakupovať konkurenčné služby ako WhatsApp či Instagram, vôbec sa netajil tým, že niektoré procesy a funkcie naprieč svojimi službami chce unifikovať. Poslednou zmenou, ktorú sme v súvislosti s týmito službami mohli vidieť, bola zmena loga spoločnosti. Nové logo Facebooku sa teraz vyskytuje v každej z týchto služieb, aby bolo používateľom hneď jasné, pod koho krídla tieto služby patria.

facebook pay
Facebook Pay

Facebook však s prepájaním nekončí a predstavuje Facebook Pay, platobný systém pre služby ako Messenger, Facebook, WhatsApp a Instagram. Facebook Pay má byť bezpečná platobná metóda, ktorá má zjednotiť používateľskú skúsenosť pri platení naprieč jeho službami. To bude, mimochodom, aj hlavnou výhodou tejto platobnej metódy. Postačí, pokiaľ svoje platobné údaje zadáte do jednej z týchto služieb a automaticky by mali byť dostupné aj vo všetkých ostatných.

facebook pay
Facebook Pay

S Facebook Pay budú môcť používatelia nastaviť platby odlišne pre každú z týchto služieb. Dostupná bude aj história platieb, aby ste si vedeli skontrolovať svoje výdavky a príjmy. Pre Američanov bude dostupná aj nonstop podpora prostredníctvom chatu. Tento týždeň sa Facebook Pay objaví na Facebooku a Messengeri pre používateľov v Spojených štátoch. Budú ňou môcť platiť konkrétnym osobám, platiť stránkam, kupovať si lístky na rôzne podujatia, podporovať rôzne projekty a tiež nakupovať vo Facebook Marketplace.

facebook pay
Facebook Pay

Aj keď ostanú používatelia v ostatných regiónoch zatiaľ ukrátení, Facebook už čoskoro plánuje službu priniesť aj do ostatných častí sveta. Neskôr ju tiež rozšíri aj na spomínaný Instagram a WhatsApp. Služba Facebook Pay bude podporovať všetky najrozšírenejšie platobné brány a rovnako PayPal. Sociálna sieť tiež uvádza, že tento platobný systém bude oddelený od peňaženky Calibra a cryptomenovej siete Libra, ktorú sa Facebook snaží spustiť už dlhšiu dobu.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio