MOBIL.sk MOBIL.sk

Takto by mohol vyzerať iPhone 12 Pro!
zdroj: zdroj: PhoneArena

Takto by mohol vyzerať iPhone 12 Pro!

Hoci boli iPhony radu 11 predstavené len pred pár mesiacmi, internet už ale žije informáciami o budúcej generácii. Objavujú sa už aj prvé neoficiálne vizualizácie.

Vizualizácie väčšinou vznikajú spôsobom, že si nejaký dizajnér dá dokopy dostupné informácie o budúcom zariadení, poprípade technické výkresy, pokiaľ sú k dispozícii a na základe nich sa pokúsi v 3D programe vymodelovať produkt na základe týchto kritérií. Najnovšie sa o to pokúsil server PhoneArena, ktorý z dostupných informácií vytvoril možnú podobu nasledujúcej generácie iPhonov.

iphone 12 pro
zdroj: PhoneArena

Pri iPhonoch radu 12 pre rok 2020 sa spomína radikálnejšia zmena dizajnu. Ten sa v podstate nezmenil od čias, kedy bol predstavený iPhone 6 a 6 Plus. iPhony vtedy získali zaoblený dizajn, ktorý s malými modifikáciami pretrval až dodnes. Menila sa hrúbka zariadení, váha, materiály, ale tvar ostal zachovaný aj po predstavení iPhonu X s displejom na celú prednú stranu a výrezom pre biometrické overovanie tváre Face ID.

iphone 12 pro
zdroj: PhoneArena

Poľa posledných správ sa vzhľad budúcich iPhonov opäť priblíži k veľmi obľúbenej 4 generácii. Išlo o sendvičovú konštrukciu s hranami, kde dva pláty skla držal pokope oceľový rám. Apple tento hranatý dizajn vyskúšal aj pri posledných tabletoch iPad Pro. Výrez v displeji zrejme síce nezmizne, ale Applu sa vraj Face ID komponenty podarilo zmenšiť natoľko, že to pocítime aj pri pohľade na výrez. Ten bude v dôsledku toho užší a menej rušivý.

iphone 12 pro
zdroj: PhoneArena

Apple aj v prípade noviniek údajne ostane pri novom trojročnom dizajnovom cykle, kde sa počas nasledujúcich dvoch rokov bude snažiť celkový dizajn zachovať a vylepšovať bude najmä detaily. Keďže spoločnosť v posledných rokoch investuje najmä do rozšírenej reality, v nových iPhonoch by sme sa mali dočkať ToF senzora, ktorý napomáha rozšírenej realite vernejšie umietňovať objekty v priestore. Na zadnej strane by teda mali byť prítomné až 4 objektívy fotoaparátu a rovnako infračervený senzor.

iphone 12 pro
zdroj: PhoneArena

Sám server však upozorňuje, že nejde o finálny dizajn, len predpokladaný vzhľad a v priebehu času sa zrejme ešte dočkáme rôznych aktualizácií v rámci nových informácií. Časť ľudí sa už k dizajnu postavilo s výsmechom, že ten fotoaparát vyzerá ako plynový sporák. Autori vizualizácií sa dvolávajú na fakt, že Apple je posadnutý súmernosťou, preto sa rozhodli objektívy usporiadať súmerne. A čo vy? Páči sa vám dizajnový smer, ktorým sa budú unášať budúce smartfóny od spoločnosti Apple? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio