MOBIL.sk MOBIL.sk

Slováci vytvorili počítačovú hru, ktorá vás vezme do Bratislavy počas Novembra 89
zdroj: vivatsloboda.sk

Slováci vytvorili počítačovú hru, ktorá vás vezme do Bratislavy počas Novembra 89

Už budúci týždeň budeme mať možnosť zažiť atmosféru bratislavských ulíc počas novembra 1989. Z dielne slovenského vývojárskeho tímu Vivat totiž vyjde nový titul Vivat Sloboda.

Vždy radi vidíme, ak na Slovensku vznikajú zaujímavé mobilné či počítačové hry – o to viac, ak v sebe nesú silnú myšlienku. Takouto hrou je aj pripravovaný projekt Vivat Sloboda, ktorý vznikol pri príležitosti tridsiateho výročia nežnej revolúcie.

Obchodný dom Apriori | zdroj: vivatsloboda.sk

Ide o hru určenú pre počítače a konzoly, ktorá nás prenesie do ulíc Bratislavy v období nežnej revolúcie. Ponúkne otvorený svet, v ktorom budete brázdiť cesty nášho hlavného mesta. Nachádza sa v nej funkčná doprava s autami aj električkami, chodci kráčajúci po chodníkoch aj dobový rozhlas so skladbami, ktoré hrali v 1989 pre navodenie správnej atmosféry. Nechýba ani kompletný slovenský dabing.

Príbehová linka sa točí okolo vodiča taxislužby, ktorý dostane dve netradičné zákazky. V tej prvej musí odviezť člena Komunistickej strany Československa, ktorému sa nepáči tlak mladých ľudí na režim. V druhej vám do taxíka nastúpi skupina študentov s transparentmi, ktorí proti systému bojujú.

Hlavná postava hry je bratislavský taxikár | zdroj: vivatsloboda.sk

Hra oficiálne vyje symbolicky 17. novembra pre počítače s Windows, Macy aj na Xbox One S zadarmo. Ak si ju chcete predobjednať a byť informovaný, ako sa k nej môžete dostať, vyplňte krátky formulár na stránke vivatsloboda.sk.

Autori však majú s touto hrou ešte väčšie plány. Vivat Sloboda bude len minihra, ktorá má byť akýmsi prequelom k plnohodnotnej hre pre PC aj konzoly s názvom Vivat Slovakia. Cieľom autorov je vytvoriť prvú skutočne slovenskú videohru z prostredia 90-tych rokov. Čaká ich ale ešte dlhá cesta a to, či budú v projekte pokračovať, bude záležať aj od toho, ako Slováci prijmú minihru Vivat Sloboda. My týmto šikovným vývojárom držíme palce a veríme, že hru nakoniec dotiahnu do úspešného konca.

zdroj: team Vivat | YouTube

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio