MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsungy radu Galaxy S11 dostanú tieto novinky!
zdroj: Ben Geskin / Twitter

Samsungy radu Galaxy S11 dostanú tieto novinky!

V tomto roku máme za sebou uvedenie prémiových Samsungov radu Galaxy S10 a tiež pracovných Galaxy Note10 modelov. Najbližšie nás teda čaká 11. generácia vlajkových lodí Galaxy S od Samsungu, ktorá prinesie hneď niekoľko zmien.

V priebehu posledných dní sa na internete vyrojilo hneď niekoľko informácií okolo chystaných modelov Galaxy S od Samsungu pre rok 2020. Tieto informácie priniesli zväčša osvedčené zdroje, takže je veľká pravdepodobnosť, že tieto predpovede sa budú zakladať na pravde. Na aké zmeny sa teda u vlajkových lodí z Južnej Kórey tešiť?

V prvom rade to budú väčšie displeje. Leakeri Ben Geskin a Evan Blass sa zhodujú na tom, že rad Galaxy S11 ponúkne ešte väčšie displeje a tým pádom aj smartfóny. Oproti súčasnej trojici zariadení Galaxy S10 s uhlopriečkami 5,8 palcov, 6,1 palcov a 6,4 palcov, prinesie nasledujúca generácia nárast na 6,4 palcov, 6,7 palcov a 6,9 palcov. Novinky by ale nemali byť širšie. Samsung zväčší displej natiahnutím zariadení do výšky.

Najmenší Galaxy S11e by pritom mal dostať do vienka zahnutý displej do strán podobne ako jeho vybavenejší súrodenci. Súčasný Galaxy S10e má totiž klasický rovný displej, aký si pamätáme ešte zo Samsungu Galaxy S7. Ďalšou zmenou bude fakt, že všetky tri zariadenia série S11 budú obsahovať 5G čip. Dva menšie modely (S11e a S11) dostanú aj alternatívne LTE verzie bez 5G pripojenia pre trhy, kde ešte 5G infraštruktúra nie je pripravená.

Ďalšie informácie hovoria o farebných variantoch. Galaxy S11e príde v modrej, šedej a ružovej farbe. Väčšie modely S11 údajne dostanú čiernu, šedú alebo modrú farbu. Reč bola aj o farebných kombináciách pre smartfóny Galaxy S10 Lite (čierna, modrá a biela) a Note10 Lite (červená, strieborná a čierna). Tieto smartfóny môže spoločnosť predstaviť ako doplnenie súčasnej 10. generácie zariadení.

Zaujímavosťou je, že Samsung pripravuje aj nové slúchadlá Galaxy Buds, ktoré by mali doraziť tiež vo viacerých farbách, konkrétne v modrej, ružovej, čiernej a bielej. Nové smartfóny radu galaxy S11 by mali byť predstavené v druhej polovici februára 2020. Samsung si v týchto dňoch dal patentovať aj názov SAMOLED. Ide o jednoduché spojenie slov Samsung a OLED, ktoré bude spoločnosť zrejme používať pre marketingové účely.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio