MOBIL.sk MOBIL.sk

DJ Calvin Harris omylom na Instagrame ukázal Apple produkt, ktorý sa ešte nepredáva
zdroj: apple.com

DJ Calvin Harris omylom na Instagrame ukázal Apple produkt, ktorý sa ešte nepredáva

Super výkonný počítač Mac Pro od spoločnosti Apple je na stránke stále vedený ako nedostupný. Neplatí to však zrejme pre všetkých.

DJ Calvin Harris v priebehu víkendu na svojom Instagrame uverejnil príbeh s jeho hudbou a tiež s pohľadom do jeho hudobného štúdia. Okrem toho, že sa v ňom nachádzalo množstvo audio techniky a hudobných nástrojov, fanúšikov zaujala ešte jedna vec. Na zemi vedľa stola má totiž položený nový Mac Pro s jeho nezameniteľným maskou pripomínajúcou strúhadlo na syr.

mac pro calvin harris dj
Nový Mac Pro je súčasťou nahrávacieho štúdia Calvina Harrisa, hoci sa ešte nepredáva / Instagram

Na tom by nebolo nič zvláštne, nový Mac pro je však v týchto dňoch stále nedostupný. Na oficiálnej stránke Apple sa pri ňom nachádza oznam "príde na jeseň", čo značí, že to môže byť už každú chvíľu. Zdá sa však, že spoločnosť Apple umožnila vybraným kreatívcom a profesionálom vyskúšať zdrvujúci výkon nového počítača od Apple ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Nový Mac Pro môže byť vybavený až 28-jadrovým procesorom Intel Xeon, 1,5 TB RAM pamäťou, až 4 GB úložného priestoru vo forme rýchlych SSD diskov a nesmieme zabudnúť ani na grafickú kartu AMD Radeon Pro Vega II Duo so 64 GB HBM2 pamäte. Dizajn odkazuje na staršie počítače Mac Pro s úchytmi na jednoduchšie prenášanie a nadčasovým dizajnom. Nová verzia počítača Mac Pro bola svetu predstavená 3: júna tohto roka.

mac pro apple xdr display
Spoločnosť Apple navrhla svoj rad "Pro" pre kreatívcov a profesionálov / Apple

Cena nového Mac pro začína na astronimíckých 5999 amerických dolároch, pričom ak chcete tú najlepšiu konfiguráciu, zaplatíte ešte oveľa viac. K novému Mac Pro sa ksvelom hodí aj Apple Pro Display XDR, ktorý však stojí tiež 6000 dolárov. Tieto zariadenia, preto budú naozaj len pre profesionálov alebo ľudí, ktorí nemajú hlboko do vrecka.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio