Mobil.sk Mobil.sk

VIDEO: Riot usporiadal fascinujúci holografický koncert pri otvorení nového LoL turnaja
zdroj: lolesports | twitter.com

VIDEO: Riot usporiadal fascinujúci holografický koncert pri otvorení nového LoL turnaja

Včera sa v Paríži odohrala jedna z najväčších herných udalostí roka. Milióny fanúšikov po celom svete sledovali finále Svetového šampionátu hry League of Legends, v ktorom sa proti sebe postavili dva najlepšie tímy.

Táto veľká udalosť si zaslúži aj pozornosť ľudí, ktorí sa normálne o hry nezaujímajú. Minimálne pre svoju veľkoleposť a otvárací ceremoniál, ktorým organizátor Riot opäť posunul latku na vyššiu úroveň. Pred otvorením finále usporiadal fascinujúci koncert, v ktorom okrem spevákov vystupovali aj holografické špeciálne efekty.

Na pódiu vystúpila nová hudobná skupina True Damage, ktorá je známa najmä v kruhoch hráčov a popularitu získala len tento rok. Organizátori zároveň pripravili obrovskú, takmer neviditeľnú obrazovku, na ktorej premietali holografické postavy s efektami. Tie v reálnom čase doplňovali umelcov, chodili a tancovali okolo nich. V niektorých prípadoch by ste dokonca mali problém rozoznať, ktorá z postáv na pódiu je reálna a ktorá len výsledok projekcie. 

zdroj: @lolesports | twitter.com

Vystúpenie pozostávalo z troch dokonale pripravených piesní. Vďaka geniálne pripravenej kombinácií technológie a choreografie muselo zaujať aj ľudí, ktorí podobné turnaje nesledujú. Vystúpenie ukončilo odhalenie trofeje Summoners Cup a dvoch najlepších tímov, ktorí sa proti sebe mali postaviť.

Veľkosť otváracieho ceremoniálu a holografická produkcia len podčiarkuje to, že e-sporty sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. V roku 2018 sledovalo finále šampionátu League of Legends, ktoré sa odohrávalo v juhokórejskom meste Inčchon, 99,6 milióna ľudí. Tento rok súťažili tímy o prize pool 2 225 000 dolárov, z ktorého víťaz dostane 37,5%.

zdroj: @lolesports | twitter.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Fun rádio