MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple Watch by mohli dostať funkciu, ktorú neponúkajú ani nové iPhony 11
zdroj: pxhere.com

Apple Watch by mohli dostať funkciu, ktorú neponúkajú ani nové iPhony 11

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple hľadá nové možnosti, ako zabezpečiť inteligentné hodinky Apple Watch. Tie aktuálne využívajú na overenie totožnosti štvormiestny kód, ktorý musí ich majiteľ zadať.

Apple však zrejme zvažuje, že by metódu overovania pomocou kódu nahradil snímačom odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to nový patent, ktorý pred týždňom zverejnil americký patentový úrad. V ňom sa primárne píše o technológií, ktorá by umožňovala vložiť antény do náramku hodiniek. Tieto antény by sa mohli bez problémov naťahovať aj ohýbať a boli by priamo prepojené s telom Apple Watch.

Vďaka zabudovania antén do náramku by sa v samotných hodinkách uvoľnil priestor. Ten by mohol otvoriť možnosti implementovania rôznych funkcií, ktoré Apple v patente popisuje. Ide napríklad o snímač tlaku pri dotyku, snímač teploty alebo snímač odtlačkov prstov. Práve posledná spomínaná funkcia vyzerá byť ako najpravdepodobnejšia.

zdroj: pdfaiw.uspto.gov

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji neponúkajú ani súčasné iPhony. Apple túto technológiu prenecháva konkurenčným Android smartfónom a od iPhonu X využíva na odomykanie snímač tváre Face ID. Ten si ale vyžaduje množstvo senzorov a pravdepodobne by bolo veľmi náročné umiestniť ho do tela hodiniek.

Apple by namiesto toho mohol využívať vylepšený Touch ID zabudovaný v displeji. Hodinky by vďaka tomu mohli jednoduchšie overiť osobu, ktorá ich aktuálne nosí. Touch ID by sa mohlo využiť napríklad pri platbách cez službu Apple Pay. Ak chcú teraz užívatelia spraviť transakciu zo svojho zápästia, musia zadávať štvormiestny kód na overenie svojej identity.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio