MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple Watch zlyhali pred televíznymi kamerami a plným publikom! Mysleli si, že ich majiteľka spadla
zdroj: The Late Late Show with James Corden | youtube.com

Apple Watch zlyhali pred televíznymi kamerami a plným publikom! Mysleli si, že ich majiteľka spadla

Inteligentné hodinky Apple Watch sú vybavené množstvom užitočných funkcií, ktoré môžu zachrániť život svojho majiteľa. Bohužiaľ, ani oni nie sú dokonalé a občas sa môžu pomýliť.

Presne to sa stalo počas nakrúcania americkej talk show The Late Late Show with James Corden, ktorú vysiela televízia CBS. Apple Watch sa tu strápnili pred plným publikom a televíznymi kamerami. Moderátor šiel počas relácie ku publiku a pýtal sa ich na rôzne otázky. Ľudia majú za úlohu správne odpovedať a získať tak peniaze pre zvyšok divákov sediacich v rovnakej sekcii.

James Corden položil diváčke jednoduchú otázku, na ktorú správne odpovedala. Krátko na to, ako si sadla na svoje miesto však začali jej hodinky hlásiť niečo, čo znelo ako poplach. 

zdroj: The Late Late Show with James Corden | youtube.com

„Čo to je za zvuk?“ spýtal sa moderátor. Keď si všimol, že zvuk pochádza z hodiniek, dodal: „Niekto vám volá, čo vám chce povedať?“ 

V skutočnosti však nešlo o prichádzajúci hovor. Hodinky zjavne nesprávne vyhodnotili posadenie sa svojej majiteľky na miesto a mysleli si, že spadla na zem. Dokonca sa pokúsili vytočiť bezpečnostné zložky, aby ženu zachránili. V hľadisku to vyvolalo obrovský smiech a Apple Watch sa vďaka tomu zahanbili v priamom prenose.

Funkcia detekcie pádu, bola predstavená minulý rok ako súčasť novej generácie Apple Watch 4. Nachádza sa aj v tohtoročných hodinkách a na rozpoznanie pádu využívajú vlastné senzory. Po zaznamenaní pádu dokážu automaticky zavolať záchranné služby, čo sa ukázalo ako život zachraňujúca funkcia. Vo februári napríklad takto zachránili 67 ročného Nóra, ktorý v noci spadol v kúpeľni na zem a pomohli mu až záchranári privolaní pomocou Apple Watch.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio