MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfóny tisícok Američanov odoslali v noci mysteriózne správy, o ktorých ani netušili!
zdroj: pxhere.com

Smartfóny tisícok Američanov odoslali v noci mysteriózne správy, o ktorých ani netušili!

Mnoho Američanov sa vo štvrtok ráno zobudilo s tým, že im ich priatelia, rodina či dokonca bývalí partneri poslali nezvyčajnú správu, ktoré niekedy nedávala zmysel. Prekvapivo, ani samotní odosielatelia netušili, že im túto správu v noci poslali.

Vlna zvláštnych a mysterióznych správ zasiahla USA v noci zo stredy na štvrtok. Niektoré boli nepochopiteľné, iné až morbídne. Vo výsledku ale spôsobili množstvo zmätku a stresu, s ktorým sa ľudia začali deliť na svojich sociálnych sieťach.

zdroj: @PBandJamiee | twitter.com

Jamie sa napríklad podelila na Twitteri s SMS správou od svojho bývalého priateľa. Ten jej poslal pokus o básničku so sexuálnym podtónom aj napriek tomu, že už nejaký čas spolu nehovorili. Barbara Coll zas dostala správu od svojej sestry, v ktorej sa písalo, že ich mama je optimistická a darí sa jej dobre. Avšak, ich mama zomrela ešte v júni. 

Ukázalo sa, že v skutočnosti išlo o oneskorené správy, ktoré mali byť pôvodne poslané na Valentína 2019. K prijímateľom ale prišli až teraz, 9 mesiacov potom. Oneskorené správy sa týkali iPhonov aj smartfónov s Androidom a zdá sa, že postihli všetkých veľkých amerických operátorov. 

pxhere.com

Vyzerá to tak, že za toto zlyhanie môže systém na posielanie správ, ktorý využívajú viacerí operátori. Podľa hovorcu amerického operátora Sprint to spôsobila „údržbová aktualizácia,“ ktorá prebehla v noci. Problém bol vraj vyriešený, krátko po tom, čo k nemu došlo a za prípadné nejasnosti sa svojim zákazníkom ospravedlňujú. Naopak, T-Mobile napísal, že za to celé mohla spoločnosť tretej strany.

Zatiaľ sa ale nevie, prečo tieto správy neboli poslané na Valentína, ako to pôvodne užívatelia plánovali. Podľa CBS New York sa tento problém dotkol až 170 tisíc čísiel, čo je poriadne množstvo neodoslaných správ.

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio