MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft spúšťa predaj okuliarov s rozšírenou realitou za sumu, ktorá nie je pre každého
zdroj: Microsoft HoloLens | youtube.com

Microsoft spúšťa predaj okuliarov s rozšírenou realitou za sumu, ktorá nie je pre každého

Inteligentné okuliare s podporou rozšírenej reality sú produkt, ktorý bude v budúcnosti definovať svet technológií a zmení spôsob, akým sa pozeráme na svet. Viacero technologických spoločností vrátane Apple, pracuje na vlastnom riešení, no zatiaľ sú v štádiu vývoja. Microsoft je jedným z mála, ktorý aktuálne okuliare s rozšírenou realitou skutočne ponúka.

Nazývajú sa Microsoft HoloLens a vo februári nám predstavili druhú generáciu. HoloLens 2 sledujú vaše oči, ruky a prsty, vďaka čomu ich môžete ovládať gestami. Na sklo, pred vašimi očami, premietajú hologramy, ktoré dopĺňajú váš okolitý svet. Tie isté hologramy dokážu vidieť všetky osoby, ktoré majú okuliare nasadené.

HoloLens 2 majú v porovnaní so svojim predchodcom širšie zorné pole a sú pohodlnejšie na nosenie. Nepredstavujte si ale klasické ľahké okuliare, ktoré vám pred očami premietajú virtuálne objekty. Ide o robustné a ťažké zariadenie, ktoré váži 600 gramov. Na druhej strane, Microsoft sľubuje, že druhá generácia je podstatne pohodlnejšia na nosenie.

zdroj: Microsoft

Microsoft nám včera oznámil, že spúšťa predaj HoloLens 2 na viacerých trhoch vrátane európskych krajín ako Nemecko, Francúzsko či Anglicko. Bohužiaľ, Slovensko medzi nimi zatiaľ nie je. Nepôjde ale o zariadenie určené pre bežných zákazníkov a na domáce použitie, čo naznačuje aj jeho cena. Microsoft predáva jedno zariadenie za 3 150 eur.

Okuliare s podporou rozšírenej reality sú určené pre podniky, v ktorých je pohodlnejšia interakcia pomocou rozšírenej reality než klasické ovládanie myšou s počítačom. Microsoft ukazuje v svojom propagačnom videu napríklad možnosť asistovania pri servise a skladaní motocykla alebo vzdelávaní študentov medicíny, ktorým sa pred očami premietne model ľudského tela.

zdroj: Microsoft HoloLens | youtube.com
zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio