Mobil.sk Mobil.sk

Web DxOMark otestoval fotoaparát iPhonu 11 Pro Max. V tabuľke sa umiestnil na druhej priečke a tretí v celkovom poradí
zdroj: apple.com

Web DxOMark otestoval fotoaparát iPhonu 11 Pro Max. V tabuľke sa umiestnil na druhej priečke a tretí v celkovom poradí

Apple iPhone 11 Pro Max sa v rebríčku musel uspokojiť až s druhým miestom, o ktoré sa sa naviac delí s inými zariadeniami. Dva súčasné smartfóny pritom fotia lepšie ako iPhone 11 Pro max.

DxOMark je stránka, na ktorej sú zverejňované hodnotenia rôznych elektronických zariadení ako sú fotoaparáty, smartfóny, objektívy a podobne. Na základe štandardizovaných testov sa potom jednotlivé produkty umiestňujú do tabuľky s bodovým hodnotením. Nedávno začal web u smartfónov testovať aj selfie kamerky či audio.

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max zdieľajú rovnakú výbavi, takže môžeme všeobecne tvrdiť, že ich výsledok v teste by bol rovnaký, DxOMark sa však rozhodol testovať väčší z nich. Ako si môžete pozrieť v tabuľke nižšie, iPhone 11 Pro Max sa so ziskom 117 zaradil na druhé miesto v celkovom poradí. O striebornú priečku sa delí spolu so zariadeniami radu Samdung Galaxy 10, konkrétne jeho "pluskovou" a 5G verziou.

Na vrchole tabuľky so štvorbodovým náskokom aj naďalej bezpečne spočíva model Huawei Mate 30 Pro, ktorý bol predstavený len nedávno. Napriek tomu, že tento smartfón kvôli obchodnému zákazu americkej vlády už nedostal povolenie používať operačný systém Android so službami od Google, Huawei ukázal, že si dokáže poradiť aj bez Google ekosystému. V smartfóne je predinštalovaná verzia Androidu ladená priamo spoločnosťou Huawei.

dxomark
zdroj: DxOMark

Veľkým prekvapením je však najnovsí počin spoločnosti Xiaomi, model CC9 Pro Premium, ktorý čínsky výrobca predstavil iba pred niekoľkými dňami. Ten sa bude predávať síce iba v Číne, no na európskom trhu sa objaví pod názvom Xiaomi Mi Note 10. Smartfón obsahuje až 5 fotoaparátov a ich kvalita sa nedá poprieť. V testoch totiž Xiaomi CC9 Pro Premium dosiahol výsledok 121 bodov a zasadol tak na trón spolu s Mate 30 Pro.

Na treťom mieste s počtom bodov 116 nájdeme dva smartfóny. Samsung Galaxy S10 5G a tiež Huawei P30 Pro. Ten je evidentne stále dobrou voľbou pre ľudí hľadajúcich výborný fotosmartfón. Jeho cena klesla, odkedy je na trhu, stále má Android s Google aplikáciami a evidentne aj konkurencieschopný fotoaparát.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Fun rádio