MOBIL.sk MOBIL.sk

Sygic má funkciu, vďaka ktorej budete mať na semafore vždy zelenú
zdroj: Sygic

Sygic má funkciu, vďaka ktorej budete mať na semafore vždy zelenú

V Las Vegas v týchto dňoch prebieha konferencia CES 2020. Predstavila sa na ňom aj slovenská spoločnosť Sygic, ktorá tu ukázala nový doplnok k svojej navigačnej aplikácii. Ten sa postará o to, aby ste prišli na križovatku presne v čase zelenej.

Nová funkcia sa nazýva Semafory a vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology. Ide o vôbec prvý doplnok pre komerčne dostupnú mobilnú aplikáciu, ktorý ukazuje v reálnom čase zostávajúci čas do zelenej na semafore. Vodiči môžu vďaka nemu prispôsobiť svoju jazdu tak, aby prišli na križovatku práve v čase, keď bude svietiť zelená.

Sygic získal s novinkou Semafory na CES 2020 aj ocenenie za inovácie. Vybrala ho 82 členná porota, ktorá sa k nemu vyjadrila takto: „(Doplnok Semafory od spoločnosti Sygic) predstavil inovatívne funkcie, ktoré v jednotlivých kategóriách získali veľmi pozitívne hodnotenia. Vďaka tomu sa dostal do skupiny výnimočných produktov, ktoré takisto získali toto ocenenie.“

zdroj: Sygic
zdroj: Sygic

Semafory sú zatiaľ dostupné len v Spojených štátoch ako súčasť aplikácie Sygic GPS Navigation pre iOS aj Android zariadeni, kde pokrývajú viac ako 15 tisíc rôznych semaforov. Spoločnosť ale sľubuje, že v budúcnosti ju plánuje priniesť aj do Európy.

Doplnok je súčasťou súpravy pokročilých asistenčných systémov spoločnosti Sygic. Okrem Semaforov sa tu nachádzajú aj funkcie ako rozpoznávanie značiek s rýchlostnými obmedzeniami, prekážky na ceste či prevencie nehôd. Sygic využíva na všetky tieto systémy pokročilé asistenčné funkcie s podporou umelej inteligencie. Hlavný dôraz je kladený na bezpečnosť a čas príjazdu. Sygic si od toho sľubuje, že pomôže zvýšiť plynulosť premávky, bezpečnosť na križovatkách, ale aj zníženie emisii v mestách.

zdroj: TS Sygic

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio